Останні події:
Мішок сушеної коноплі виявили франківські патрульні під час сімейної сварки (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську МІУК пише жителям смс з проханням відремонтувати балкони... | Краса нічного міста: як виглядає Коломия у світлі ліхтарів (фото)... | 12 тисяч франківців працюють у «тіні» або за тимчасовими трудовими угодами (відео)... | Франківське комунальне підприємство “МІУК” планує придбати за 1 млн грн два автомобілі... | В посольствах Польщі українців “мучать” дивними питаннями про видатного прикарпатця Степана Бандеру... | У Франківську розширять коло пасажирів, які будуть безоплатно їздити у міському транспорті... | В Рогатинському районі від пацієнтів психлікарні ховали новий одяг і білизну: люди ходили і спали в лахмітті (ФОТО)... | Подробиці резонансної події: у Франківську під час пожежі дівчина зістрибнула з балкону, а п’яний чоловік вистрілив в пожежника (відео)... | На Косівщині покарають батьків, які через пиятику не дбають про малолітніх дітей (фото)... |

Олександр Вілкул: Представники нацменшин підтримали звернення ОБ в Конституційний Суд для скасування закону «Про Освіту», що забороняє вчитися на рідній мові (фото)

Vilkul.nac mensh

Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ в парламенті Олександр Вілкул взяв участь в VII фестивалі мистецтв національно-культурних товариств «Єдина родина - моя Україна», який проходить в Кривому Розі.

«Ми з вами виступаємо за Єдину країну, чия сила в різноманітті. Україна - різна, тут люди всіх національностей завжди могли вільно говорити і вчитися рідною мовою, тому що разом ми - єдиний народ. Необхідно зупинити розкол, який намагаються внести в наше суспільство провладні партії. У цьому нас підтримують і представники європейських країн», - сказав Вілкул.

Він підкреслив, що «Багато років в Україні та тут, в Кривбасі, в мирі та злагоді жили і живуть представники різних національностей і віросповідань. У цьому особливий дух єдності, сила і мудрість нашої країни, нашого регіону і нашого міста. І тому дуже небезпечно, коли невелика група політиків заради своїх тимчасових рейтингів приймає дискримінаційні закони про освіту і мову, які вносять в суспільство розкол, ділять нас на «правильних» і «неправильних».

«Тільки об'єднавшись, можна побудувати по-справжньому сильну європейську державу з розвиненою економікою і соціальними стандартами. І я гордий, що Кривий Ріг показує приклад міцного міжкультурного і міжконфесійного діалогу, єдності і добросусідства», - сказав Вілкул.

Представники національних громад розкритикували заборону на навчання рідною мовою для нацменшин, який вступив в силу, через скандальні положення Закону «Про освіту».

Спілкуючись з людьми, опозиціонер сказав: «Заборона вчитися на рідній мові, на мові, на якому мати співала колискову, - це печерний націоналізм. Не можна створювати умови для дискримінації інших мов. Я сам з російськомовної родини, коли навчався в школі, у нас були уроки української мови та української літератури. До сих пір пам'ятаю - прекрасного вчителя Катерину Петрівну. З упевненістю стверджую - ніяких проблем з вивченням української мови не було ні вчора, ні позавчора і не буде завтра».

Вілкул зазначив, що почав збір підписів під зверненням до Конституційного Суду для скасування Закону «Про освіту», який порушує Конституцію України, Європейську хартію регіональних мов і мов меншин, а також Закон «Про засади державної мовної політики».

Фестиваль мистецтв національно-культурних товариств «Єдина родина - моя Україна» заснований у 2011 році за підтримки Олександра Вілкула.

У програмі цьогорічного фестивалю - виставка творів декоративно-прикладного, образотворчого мистецтва, виставка-продаж національних страв, виступ кращих творчих колективів міста та національних товариств, духових оркестрів, майстер-класи, розваги, квести, джазовий пікнік, сальса-марафон.

Нагадаємо, під керівництвом Олександра Вілкула (губернатора, а потім віце-прем'єр-міністра України) в 2010-2013рр. в рамках програми «Співпраця з діаспорою і конфесіями» велася системна робота, спрямована на міжнаціональний і міжконфесійний діалог. У тому числі вийшли в світ книги «Вірмени Дніпропетровщини», «Азербайджанці Дніпропетровщини», «Євреї Дніпропетровщини», «Грузини Дніпропетровщини».

 


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика