Останні події:
Франківщина не буде вогнищем розбрату, – Гончарук пообіцяв, що навіть під час виборів на Прикарпатті буде спокій... | Масове отруєння на Коломийщині: кількість потерпілих зросла до 19... | Справжнє гуцульське весілля та автентична кухня: в Івано-Франківську проведуть фестиваль “День Верховини” (фото)... | До уваги прикарпатських водіїв – штрафи за порушення ПДР зростуть у 20 разів (відео)... | Смертельна небезпека: два надвірнянських села можуть бути відрізаними від світу через аварійний міст (відео)... | Маленькому франківцю терміново потрібна допомога на боротьбу з раком... | Журналісти показали, як живеться у найбільшому селі України – гуцульському Космачі (відео)... | Тепла осінь: у Карпатах зацвіла червона рута (фоторепортаж)... | Протестувальники повертаються додому – влада пообіцяла відремонтувати дорогу Яблунів-Делятин (фото)... | Прикарпатець за “смішні” гроші купив рідкісний карпатський гриб (фото)... |

Олександр Вілкул: Представники нацменшин підтримали звернення ОБ в Конституційний Суд для скасування закону «Про Освіту», що забороняє вчитися на рідній мові (фото)

Vilkul.nac mensh

Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ в парламенті Олександр Вілкул взяв участь в VII фестивалі мистецтв національно-культурних товариств «Єдина родина - моя Україна», який проходить в Кривому Розі.

«Ми з вами виступаємо за Єдину країну, чия сила в різноманітті. Україна - різна, тут люди всіх національностей завжди могли вільно говорити і вчитися рідною мовою, тому що разом ми - єдиний народ. Необхідно зупинити розкол, який намагаються внести в наше суспільство провладні партії. У цьому нас підтримують і представники європейських країн», - сказав Вілкул.

Він підкреслив, що «Багато років в Україні та тут, в Кривбасі, в мирі та злагоді жили і живуть представники різних національностей і віросповідань. У цьому особливий дух єдності, сила і мудрість нашої країни, нашого регіону і нашого міста. І тому дуже небезпечно, коли невелика група політиків заради своїх тимчасових рейтингів приймає дискримінаційні закони про освіту і мову, які вносять в суспільство розкол, ділять нас на «правильних» і «неправильних».

«Тільки об'єднавшись, можна побудувати по-справжньому сильну європейську державу з розвиненою економікою і соціальними стандартами. І я гордий, що Кривий Ріг показує приклад міцного міжкультурного і міжконфесійного діалогу, єдності і добросусідства», - сказав Вілкул.

Представники національних громад розкритикували заборону на навчання рідною мовою для нацменшин, який вступив в силу, через скандальні положення Закону «Про освіту».

Спілкуючись з людьми, опозиціонер сказав: «Заборона вчитися на рідній мові, на мові, на якому мати співала колискову, - це печерний націоналізм. Не можна створювати умови для дискримінації інших мов. Я сам з російськомовної родини, коли навчався в школі, у нас були уроки української мови та української літератури. До сих пір пам'ятаю - прекрасного вчителя Катерину Петрівну. З упевненістю стверджую - ніяких проблем з вивченням української мови не було ні вчора, ні позавчора і не буде завтра».

Вілкул зазначив, що почав збір підписів під зверненням до Конституційного Суду для скасування Закону «Про освіту», який порушує Конституцію України, Європейську хартію регіональних мов і мов меншин, а також Закон «Про засади державної мовної політики».

Фестиваль мистецтв національно-культурних товариств «Єдина родина - моя Україна» заснований у 2011 році за підтримки Олександра Вілкула.

У програмі цьогорічного фестивалю - виставка творів декоративно-прикладного, образотворчого мистецтва, виставка-продаж національних страв, виступ кращих творчих колективів міста та національних товариств, духових оркестрів, майстер-класи, розваги, квести, джазовий пікнік, сальса-марафон.

Нагадаємо, під керівництвом Олександра Вілкула (губернатора, а потім віце-прем'єр-міністра України) в 2010-2013рр. в рамках програми «Співпраця з діаспорою і конфесіями» велася системна робота, спрямована на міжнаціональний і міжконфесійний діалог. У тому числі вийшли в світ книги «Вірмени Дніпропетровщини», «Азербайджанці Дніпропетровщини», «Євреї Дніпропетровщини», «Грузини Дніпропетровщини».

 


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика