Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

Підвищення з 15 до 35 років страхового стажу призведе до того, що мільйони людей взагалі втратять пенсії, - Олександр Вілкул

pensija

Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ в парламенті Олександр Вілкул вважає, що рішення з принципових реформ, наприклад, пенсійної, повинні виноситися на референдум.

«Рішення з таких питань повинні приймати самі люди, а не Верховна Рада, якій зараз не довіряє 97% населення», - сказав парламентарій одному з телеканалів, - пише ОБ.

«Приклад такого підходу - Швейцарія, яка за багатьма пунктами може служити зразком для України. Так ось, цієї неділі швейцарці сказали "ні" підвищенню пенсійного віку для жінок. Це була вже третя спроба влади за 20 років провести реформу. Але, оскільки люди проти, цього не відбувається. Така форма народовладдя, як референдуми, повинні бути і в нашій країні, - підкреслив опозиціонер. На референдумі українці не підтримали б пенсійну реформу про підвищення пенсійного віку, до якого багато хто просто не доживуть. Наша позиція - ця реформа повинна бути спрямована на підвищення пенсій, а не підвищення пенсійного віку».

Нагадаємо, що в 2015 р. Олександр Вілкул також вніс до парламенту законопроект про проведення місцевих референдумів, щоб жителі могли висловлювати свою думку щодо стратегічних питань життя громади. Про необхідність прийняття такого закону в рамках розвитку місцевої демократії неодноразово підкреслювали представники ПАРЄ та Євросоюзу.

Необхідність прийняття законодавства про референдуми закріплена і в прийнятому в 2004 р. Законі України «Про загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства ЄС». Більш того, в Україні участь жителів в управлінні державою через всеукраїнський та місцевий референдуми закріплено в 38 статті Конституції, а стаття 69 визначає, що референдум є волевиявленням народу поряд з виборами та іншими формами місцевої демократії.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика