Останні події:
В Івано-Франківську комунальники латають ями на дорогах – у планах й більш масштабні роботи (відео)... | На Прикарпатті громаді повернули землю вартістю майже 4 млн грн, яка була незаконно передана у приватну власність... | Прикарпатці потерпають від масової вирубки лісів (відео)... | На Калущині мешканці села самостійно ремонтують аварійну дорогу (відео)... | «Єгипетський слід»: горянин створив унікальний музей Гуцульщини (фото)... | Івано-Франківськ: на вулиці Тичини горів гуртожиток (фото)... | Аварія на Тисменицькій трасі: водій автомобіля “на бляхах” втік з місця пригоди (фото)... | В ЄС не випускають авто без комплектуючих, виготовлених в нашій державі, – Петро Порошенко в Коломиї... | Гравця футбольного клубу “Калуш” викликали до лав збірної України... | У Калуші через спалювання сухої трави горіло кладовище (фото)... |

Підвищення з 15 до 35 років страхового стажу призведе до того, що мільйони людей взагалі втратять пенсії, - Олександр Вілкул

pensija

Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ в парламенті Олександр Вілкул вважає, що рішення з принципових реформ, наприклад, пенсійної, повинні виноситися на референдум.

«Рішення з таких питань повинні приймати самі люди, а не Верховна Рада, якій зараз не довіряє 97% населення», - сказав парламентарій одному з телеканалів, - пише ОБ.

«Приклад такого підходу - Швейцарія, яка за багатьма пунктами може служити зразком для України. Так ось, цієї неділі швейцарці сказали "ні" підвищенню пенсійного віку для жінок. Це була вже третя спроба влади за 20 років провести реформу. Але, оскільки люди проти, цього не відбувається. Така форма народовладдя, як референдуми, повинні бути і в нашій країні, - підкреслив опозиціонер. На референдумі українці не підтримали б пенсійну реформу про підвищення пенсійного віку, до якого багато хто просто не доживуть. Наша позиція - ця реформа повинна бути спрямована на підвищення пенсій, а не підвищення пенсійного віку».

Нагадаємо, що в 2015 р. Олександр Вілкул також вніс до парламенту законопроект про проведення місцевих референдумів, щоб жителі могли висловлювати свою думку щодо стратегічних питань життя громади. Про необхідність прийняття такого закону в рамках розвитку місцевої демократії неодноразово підкреслювали представники ПАРЄ та Євросоюзу.

Необхідність прийняття законодавства про референдуми закріплена і в прийнятому в 2004 р. Законі України «Про загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства ЄС». Більш того, в Україні участь жителів в управлінні державою через всеукраїнський та місцевий референдуми закріплено в 38 статті Конституції, а стаття 69 визначає, що референдум є волевиявленням народу поряд з виборами та іншими формами місцевої демократії.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика