Вибори "народних губернаторів" свідчать про відсутність діалогу влади з громадами – Є.Копатько

KOPATKO

Ця ситуація почалась не з Південного-Сходу, а з Заходу, з захоплення адміністрацій, з висування та реалізації своїх якихось задач

Вибори "народних губернаторів" та "народних мерів" свідчить про відсутність діалогу влади країни з місцевими елітами та громадами. Тому деякі активісти намагаються вирішувати свої проблеми таким шляхом. Таку думку в коментарі УНН висловив соціолог Євген Копатько.

"Це не предмет гордості країни скільки їх (народних губернаторів – ред.) буде. В даному випадку треба зробити так, щоб все відбувалось в легітимному руслі, наприклад, проводити вибори в країні, та еліти могли домовлятись, щоб не було якихось дій щодо погіршення ситуацій в країні. Насправді, ситуація дуже погана в країні, і вона має тенденція к погіршенню. І ситуація, яка склалась на Сході, на мій погляд, відбувається через те, що не має повноцінного діалогу з елітами та представниками Південного Сходу України", - вважає Є. Копатько.

Він зазначив, що не має права давати оцінку тому, скільки активістів обрало свого "народного" губернатора чи мера, і чи відповідає це поглядам місцевим мешканців, оскілки "ми мали прецедент, коли на Майдані обирали людей, які теж не представляли більшість населення країни". Питання, яка саме кількість обирала такого губернатора не має великого значення, тому що, коли частина людей признає свої лідерів, а інша своїх, то має можливості для діалогу.

"Коли це відбувається в одній частині України, і не важливо скільки голосують, а потім в іншій частині, я вважаю, що це однаково висвітлює ситуацію, яка склалась в країні. А скільки сто, двісті чи більше (обирало – ред.) це не важливо. Це як раз свідчення тієї глибокої кризи, коли люди самостійно намагаються вирішувати свої питання, як на Сході так і Заході. І якщо у тих були свої мотиви, то і у інших вони теж є", - вважає експерт.

Він вважає, що місцева влада повинна провести багатоступеневу роботу щодо взаємодії з "народними" губернаторами та мерами.

"Для початку повинен бути діалог київської влади з місцевими елітами, потім місцева еліта повинна домовлятись з місцевою громадою. Якщо на місцях не буде діалогу, то буде така "чехарда", коли хтось когось буде визнавати, а когось не буде. Без діалогу це питання вирішуватись не буде, однозначно", - вважає Є. Копатько.

Він вважає, що для стабілізації ситуації потрібна повернути довіру суспільства до влади. А також провести чесні свободні та демократичні Президентські вибори в усіх регіонах України, та забезпечити рівні умови для голосування. Також, експерт бачить проблему в тому, що представники Півдня та Сходу України майже не представлені в новій владі. І для цього потрібно вести діалог.

"Ця ситуація почалась не з Південного Сходу, а з Заходу, з захоплення адміністрацій, з висування та реалізації своїх якихось задач. І це не гарно, і не погано. Просто цей процес розпочався не зараз, і закінчиться не завтра. А чи буде вона розвиватись, погіршуватись? Я вважаю, що так. Україна отримує нові проблеми і економічні в тому числі, і якщо ми хочемо зберегти України, томи повинні консолідовано ці проблеми вирішувати", - вважає політолог.

Як повідомляв УНН, 21 квітня активісти на мітингах обрали "народних губернаторів" на Сході.

"Народним губернатором" Луганської області обрано командира армії південно-сходу Валерія Болотова. В Харкові одна з груп у кількості близько 150 осіб підняттям рук проголосувала за обрання народним губернатором Володимира Варшавського. За словами активістів, Варшавський повинен вирушити до Москви на затвердження призначення.

Нагадаємо, в Донецьку на початку квітня прихильники федералізації України, які взяли під контроль будівлю обласної адміністрації, проголосили утворення незалежної Донецької народної республіки.

Акції протестів під банками РФ в Україні - «мозковий апендицит» Революції Гідності?
  Хвиля протестів під стінами російських банків в Україні триває вже не перший день. Пікети, флеш-моби... А кому від цього стає краще, крім самих учасників акцій, які під впливом самонавіювання, вважають, що невеличкою групою людей, які виконують "театральне дійство" під відділенням банку, наносять нищіний удар по економіці РФ?  
У Турчинова знайшли відмазку, аби не публікувати декларації депутатів
Апарат Верховної Ради України відмовився опублікувати декларації народних депутатів. ЗМІСТУ стало відомо, що громадський рух ЧЕСНО 26 червня надіслав звернення до Голови Верховної Ради Олександра Турчинова із проханням опублікувати декларації усіх народних депутатів на офіційному сайті ВРУ, як того вимагає Закон «Про засади запобігання і протидії корупції».  
«Українські сепаратисти» чи «російські окупанти»?
В останніх звітах щодо збитого літака малайзійської авіакомпанії, рейсу MH17, західні ЗМІ і багато хто навіть в урядах продовжують використовувати неточний термін «українські сепаратисти» для опису так званих «терористів» у Донецькій області.  
Туберкульоз у Черніїві: Cui prodest? (Кому вигідно? - лат.)
  На електронну адресу нашої редакції надійшов лист від жителя села Черніїв  Тисменицького району. Зважаючи на важливість порушеного там питання, надаємо його в повному обсязі без скорочень та виправлень. І маємо надію, що цей лист прочитають і наші можновладці, адже все, що там описано викликає не просто жах, але насамперед страх за своє власне здоров’я та життя.  
Прикарпатські нардепи-лобісти – від рейдерських захоплень до «Калинівського ринку»
Цього місяця добігає до свого завершення четверта сесія Верховної Ради України. Попереду залишилось всього нічого - кілька пленарних засідань, тиждень роботи в комітетах, комісіях і фракціях і на завершення – тиждень роботи з виборцями  

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Наші партнери

123

Loading...

Ми в соцмережах

facebookvktwitterrss


2014. Портал новин Івано-Франківська. Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на zmist.if.ua. Розробка та дизайн "Західні інформаційні технології".