Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

Прикарпатці потерпають від масової вирубки лісів (відео)

LIS-498576

Нові масштабні вирубки виявили жителі прикарпатського села Волосів. Люди переконані - лісоруби діють незаконно, бо не мають на це необхідних дозволів.

Чи справді це так і що кажуть у лісгоспі – з’ясовувала Жанна Дутчак.

У Волосові ліс починається одразу за селом. Та дістатися до нього нелегко. Дорогу розбили переповнені ваговози. “Зорали” вони і під’їзди до лісу.

“Ось дивіться, які траншеї нам розбили ці лісовози”.

Рови від коліс ведуть до ділянок із вирубками. Сотні свіжих пнів – бачимо на краю лісу.

“Дивіться що робиться, здоровий дуб, прикидали його травою”.

Дуби, сосни, смереки… під сокиру пускають тільки здорові дерева, – розповідають селяни. З одного такого дубу – майже “куб” деревини. За нього на ринку дають від 3 до 6 тисяч гривень. А пиляють їх тут сотнями.

“Здорові дерева, які могли ще рости. Які тримають ліс і вбирають у себе воду. І перешкоджають тим повеням, які у нас є останнім часом. А от таке сухе, яке потрібно почистити, яке потрібно забрати, вирубати – воно залишається”, – обурений Ігор Ерстенюк, житель села Волосів.

На цій ділянці вирубують повним ходом. Чи це санітарна чистка чи суцільне знищення, хто це робить, та на якій площі – жодного інформативного вказівника.

“Ми хотіли б побачити якесь звернення, рішення в сільській раді, щоб повідомити людей, що тут проводиться рубка – санітарна чи часткова. Таблички – скільки квадратних метрів рубають. Ми цього взагалі не бачили і нам ці документи ніколи ніхто не показував”, – зазначив Іван Вовчук, депутат районної ради, житель села Волосів.

Люди розповідають – ліси винищують не тільки в їхньому селі, а й у сусідніх. Щоправда, селяни там збунтувалися – покликали на допомогу нашу знімальну групу. І сюжет допоміг – вирубувати припинили.

“Гаврилівка, Парище, Тарновиця – там повирубували сотні гектарів. Люди припинили там рубку, вони вже перебралися сюди. І тут суцільні гектари рубки. Всюди – по цілому лісу”, – говорить Мирослав Пилип’юк, житель села Волосів.

Усе це володіння Надвірнянського спецагролісгоспу. Та поспілкуватися з керівництвом нашій знімальній групі не вдалося. Директор лісгоспу від нас тікав. Двічі.

“Чому втік, що ви йому сказали? – Ніхто нічого не казав. – А чому він втік? – Та він по ділах, в нього робота. – Він їхав сюди і думали що йде, а він розвернувся і, видно, хтось подзвонив до нього”.

Схоже, приховувати керівництву і справді є що. Тільки за минулий рік у Надвірнянському спецагролісгоспі екологічна інспекція під час планових перевірок виявила незаконних рубок більше ніж на 4 мільйони гривень. Скільки знищують насправді – не знає ніхто, пишуть Версії з посиланням на Подробиці.

ВІДЕО за посиланням: https://podrobnosti.ua/2289216-zhitel-prikarpattja-poterpajut-vd-masovo-virubki-lsv.html?fbclid=IwAR0ppFl5dhYnM9OZHcnhABXjqa6vtl3hm25E4jj3y6uAxAKbqjwKCUpnHcs


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика