Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

«Єгипетський слід»: горянин створив унікальний музей Гуцульщини (фото)

Gory Sontse-5698

У високогірному селі Яблуниці на Верховинщині місцевий мешканець Іван Дроняк створив створив музей Гуцульщини.

Розміщений він в 3-х кімнатах місцевого народного дому. Відвідувачі можуть тут побачити експозиційні куточки «Історія і нарід Гуцульщини», «Друга Світова війна», «Ще наша славна і гірка доля», «Люби і знай свій рідний край», «Дружба між музеєм та студентами інституту архітектури міста Лодзь (Польща)».

Там представлені предмети побуту й домашнього вжитку гуцулів, інструменти столярні, різні верстати для виготовлення одягу, лляного та вовняного походження, мініатюрні: хата-гражда, колиба, давня хатинка проста, домашні каплички, куточок народної кіностудії «Полонина».

Також відвідувачі можуть познайомитися з інтер’єром гуцульської обителі з автентичним одягом, предметами кухні, давніми столами, скринями, музичними інструментами, старовинними іконами.

Крім того, у музеї є невеличка бібліотека давньої та сучасної літератури про гуцульський край. А також рукописний літопис про історію Гуцульщини, який Іван Дроняк склав із документів та свідчень старших людей старожилів, яких він опитував протягом свого життя. Чоловік випустив рукописну книгу-літопис про гуцулів.

Цікаво, що в літописі Іван Дроняк описує, як в стародавні часи єгиптяни торгували з гуцулами, вимінюючи мідь на цінні породи дерев, які росли високо у горах. Тож, кажуть, що десь в гуцульському народі є єгипетський слід.

«Я написав рукописну книжку. В ній зібрані матеріали, що я запам’ятав. Це історії від початку заснування людства на території Гуцульщини й події Другої світової війни. Є видана література, я допомагав писати чотирьом письменникам про УПА. Серед них Петро Арсенич», – розповів автор літопису.

Не менш захопливою є експозиція часів Другої світової війни. Іван Дроняк переконує, що молодь повинна знати про ті події і засвоїти уроки.

«Цей музей я зробив за свої власні гроші. Все, що тут представлено – зібрано моїми руками. Тут є куточок «Наша славна і гірка історія». Бо на Гуцульщині УПА боролася проти двох тиранів. Але у нас у Яблуниці було 6 учасників радянської армії часів Другої світової війни. Тут є експонати одягу радянської армії, є і УПА», – додав Іван Дроняк.

В 2016 році музею присвоїли звання народного.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика