Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

“Укрнафта” планує за рахунок “гірських” зрівняти зарплати на Заході й Сході України (відео)

Groshi-58673

Працівники НГВУ "Долинанафтогаз" ПАТ "Укрнафта" зазначають, що їх повідомили про підняття заробітної плати на 10%. В той час, як на підприємствах "Укрнафти" на Сході України зарплати зростуть на 35%.

Однак, керівництво зазначає, що виплати надбавок у вигляді “гірських” (+25%) у працівників не відбиратимуть. Вони, начебто, увійдуть в оклад і вже до нього нараховуватимуть збільшення заробітної плати, - пишуть Версії

Про це стало відомо на зборах працівників в Долині 14 лютого 2018 року.

“Я хотів би пояснити позицію ПАТ “Укрнафта” з цього приводу. Повернемося в історію – звідки взялися “гірські”? Постанова №648 Кабінету Міністрів України від 1995 року. В ній йдеться про те, що на підприємствах, розташованих на території населених пунктів, яким надано статус “гірських”, тарифні ставки і посадові оклади працівників визначені генеральною, галузевою та регіональними квотами, як мінімальні гарантії з оплати праці, підвищують на 25%. Ключові слова “тарифні ставки” визначені міжгалузевою угодою, як мінімальні гарантії з оплати праці збільшуються на 25%. Є роз’яснення Міністерства соціальної політики, де вказано, що якщо на ваших підприємствах застосовуються тарифні ставки і посадові оклади, підвищені на 25%, проти зазначених у галузевих угодах, тобто і мінімальні гарантії, то додаткове підвищення робити необов’язково», – відзначає керівництво підприємства.

Та додає, що у галузевій угоді – мінімальна гарантії з оплати праці – це прожитковий мінімум, збільшений на 35%. Це є мінімальні гарантії, які ПАТ “Укрнафта” повинно виконувати, на які нараховувати б 25% гірських. На сьогодні прожитковий мінімум складає 1921 грн. Якщо до нього додати 35% – вийде 2590 грн.

«Якби у працівників мінімальна тарифна ставка працівника І-ї категорії була 2590 грн, – то ми повинні були б на 25% збільшити. Сьогодні тарифна ставка працівника І-ї категорії – 4245 гривень. Тобто, він на 64% перевищує ті мінімальні гарантії, прописані в міжгалузевій угоді. Це те, що стосується законних підстав, що ми не зобов’язані його робити», – пояснюють управлінці.

Однак, запевняють, що ніхто не забиратиме статус гірського населеного пункту.

«Ніхто гірські не забирає. Тепер гірські увійдуть в оклад і потім на ці 125% планується збільшення окладів на не менше, ніж 10%. Це планували зробити з 1 квітня 2019 року. Процес підняття зарплати в такому вигляді був несприйнятий профспілками. Тому перейшли в стадію переговорів», – констатує керівництво.

Працівники ж помітили, що підприємство підвищує зарплату в своїх підрозділах на Сході України на 35%, тоді, як на Заході «не менше, ніж на 10%.

«Це в зв’язку з тим, що вони виконують ті самі процедури і процеси як і ви», – виправдовується керівництво.

Детальніше на відео Авто Майдан.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика