Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

Директор Зборівського водоканалу постачає пальне своєму ж підприємству як приватний підприємець

Groshi-58673

Комунальне підприємство «Зборівський водоканал» 17 січня підписало договір з місцевим приватним підприємцем Михайлом Басом на закупівлю пального різних марок на загальну суму 199 тис. грн.

Про це повідомляється на сайті електронних закупівель «Prozorro».

Це вже друга угода водоканалу з приватним підприємцем Басом, минулого року вини також закуповували в нього пального на майже аналогічну суму, 187,42 тис. грн. При цьому підприємець водночас є директором «Зборівського водоканалу».

За даними YouControl, він став керівником комунального підприємства з 2010 року, а приватним підприємцем Михайло Бас зареєстрований з 2002 року. Телефони, які підприємець зазначає контактними на сайті закупівель, співпадають з контактами керівника водоканалу, пишуть Версії з посиланням на Наші гроші.

При цьому угоди зі сторони водоканалу підписує головна бухгалтерка підприємства Марія Владика, який делегують для цього обов’язки в.о. директора. Відтак, це дозволяє уникнути порушення щодо конфлікту інтересів. За словами експертки Центру «Ейдос» з питань конфлікту інтересів Гюнель Бабакішієвої, для визначення конфлікту інтересу у юридичній площині необхідно ознайомитись із внутрішніми документами підприємства, зокрема, посадовими інструкціями керівника та положенням про роботу тендерного комітету.

«У будь-якому випадку такий вчинок директора комунального підприємства є неетичним», – наголошує Бабакішієва.

Як ФОП Михайло Бас активно співпрацює також й з іншими комунальними підприємствами міста. Зокрема, з КП «Зборів», що займається прибиранням. Саме цьому КП він за останні два роки продав найбільше пального – на 835 тис. грн. А загалом сума його контрактів становить 1,7 млн грн.

У своїй декларації за 2017 рік Михайло Бас вказав 11,98 тис. грн доходу від заняття підприємницькою діяльністю, а його зарплата як директора КП «Зборівський водоканал» становила 134,86 тис. грн.

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика