Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

Стартував процес утворення Івано-Франківської об’єднаної територіальної громади (фото)

decentralizaciya-56894

Обласний центр Прикарпаття включився у реформу децентралізації.

19 січня відбулись громадські збори, під час яких представники міста Івано-Франківська разом з мешканцями села Вовчинець обговорили можливості створення Івано-Франківської ОТГ, пишуть Версії з посиланням на Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування.

Директор Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк виступив перед присутніми на зборах, озвучивши переваги створення громади. Зокрема, він акцентував увагу на спрощеній процедурі створення ОТГ навколо міст обласного значення та обласних центрів. Приклад сусіднього Тернополя і Житомира – яскраве тому підтвердження.

«Утворення об’єднаної громади навколо міста Івано-Франківська дасть певні переваги як місту, так і навколишнім селам, що увійдуть у громаду. Для міста це збільшення простору для розвитку, інвестиційних проектів та рекреаційних зон. Статус ОТГ дасть додаткові можливості для залучення коштів з держбюджету та коштів МТД», – зазначив директор Івано-Франківського ЦРМС Руслан Панасюк.

Він також наголосив лише ОТГ отримують у свій бюджет додаткові кошти інфраструктурної субвенції саме на розвиток сільських територій.

«Це одна з переваг для сільських рад, які увійдуть до Івано-Франківської ОТГ – кошти на розвиток інфраструктури сіл. Окрім того, мешканці сіл, які увійдуть у громаду, отримають доступ до вже існуючої розвиненої міської медичної, освітньої, спротивної інфраструктури, соціальних послуг та житлово-комунальних послуг, а також до більш якісних адміністративних послуг», – акцентував він.

Під час зустрічі з міським головою Русланом Марцінківим директор ІФ ЦРМС наголосив, що в рамках експертної підтримки громади Центр допоможе напрацювати Статут Івано-Франківської ОТГ. Саме оновлений Статут громади і буде покликаний збалансувати інтереси всіх учасників об’єднання. Також за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» відбудуться зустрічі і експертна підтримка підготовки Стратегії Івано-Франківської об’єднаної територіальної громади.

«Утворення великої спроможної громади з центром в місті Івано-Франківську стане можливим, якщо всі учасники процесу об’єднання керуватимуться принципами – довіряти, домовлятись, об’єднуватись! Успіх прийде туди, де кожний зробить свій вклад в загальний добробут громади», – впевнений Руслан Панасюк.

Світлина від Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування.

Світлина від Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування.

Світлина від Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика