Останні події:
Івано-Франківськ: на вулиці Тичини горів гуртожиток (фото)... | Аварія на Тисменицькій трасі: водій автомобіля “на бляхах” втік з місця пригоди (фото)... | В ЄС не випускають авто без комплектуючих, виготовлених в нашій державі, – Петро Порошенко в Коломиї... | Гравця футбольного клубу “Калуш” викликали до лав збірної України... | У Калуші через спалювання сухої трави горіло кладовище (фото)... | Жінка, яка повторила шлях Сковороди: історія видатної гуцульської художниці, фольклористки та етнографа Параски Плитки-Горицвіт (відео)... | Міський голова Руслан Марцінків завітав у гості до комунального підприємства “Івано-Франківськміськсвітло” (фото)... | Прикарпатцям на замітку: кого забиратимуть в армію цієї весни (відео)... | Юні прикарпатці стали срібними призерами ІІ Всеукраїнського турніру з боротьби самбо (фотофакт)... | Івано-Франківському котельно-зварювальному заводу припинили право користування землею... |

Дослідження: Івано-Франківська обласна клінічна інфекційна лікарня допустила порушення у сфері медичних закупівель

MED-reform-398567305

Івано-Франківська обласна клінічна інфекційна лікарня оприлюднила звіти про укладення договорів на загальну суму 410 тис. грн.

15 березня 2018 року заклад оприлюднив 3 укладених договори про закупівлі, (1, 2, 3), що класифікуються, як спеціалізована хімічна продукція, загальна вартість яких не досягає 200 тис. грн, та договір про закупівлю, що класифікується як хімічна продукція різна, - пишуть Версії

Оскільки предметом усіх закупівель є реактиви для проведення досліджень, цю ситуацію можна трактувати, як дроблення предмету закупівлі з метою уникнення конкурентної процедури, оскільки загальна вартість предмету по коду 33690000-3 Лікарські засоби різні становить 210тис. грн, відповідно, замовник не мав права укладати договір з постачальниками без застосування однієї з процедур, передбачених Законом, а саме – «відкриті торги». – пояснює аналітик БО “БТ “Мережа” м. Львів”,Василь Рудань. –
Не виключено, також, що це просто альтернативний підхід до визначення коду CPV, під яким можна купувати реактиви.
Для якісного аналізу дослідники перевірили інші закупівлі медзакладу в 2018 році. Так, 17 квітня 2018 року Івано-Франківська обласна клінічна інфекційна лікарня придбала медичні рекактиви, уклавши 2 прямих договори,(1, 2)в одному з них реактиви також були класифіковані якхімічна продукція різна.

Отож, сумарна вартість медикаментів по коду 33690000-3 — Лікарські засоби різні знову перевищує 200 000 грн та становить 200 030,00 грн, що зобов’язувало замовника оголосити відкриті торги. – додає Василь Рудань.
Можливі свідомі маніпуляції з кодами CPV закупівель або, можливо, просто неуважний їх вибір згідно Єдиного закупівельного словника призводить до придбання аналогічного предмету закупівель за різними кодами, що дає змогу уникнути конкурентних процедур і створює підґрунтя для зловживань.

Довідково: Матеріал створений ГО «Інститут аналітики та адвокації»у рамках проекту «Стійкі рішення надання допомоги ВІЛ-інфікованим на базі спільнот», за підтримки Французької міжнародної експертизи Ініціативи 5% (Expertise France 5% Initiative).


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика