Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

Дослідження: Івано-Франківська обласна клінічна інфекційна лікарня допустила порушення у сфері медичних закупівель

MED-reform-398567305

Івано-Франківська обласна клінічна інфекційна лікарня оприлюднила звіти про укладення договорів на загальну суму 410 тис. грн.

15 березня 2018 року заклад оприлюднив 3 укладених договори про закупівлі, (1, 2, 3), що класифікуються, як спеціалізована хімічна продукція, загальна вартість яких не досягає 200 тис. грн, та договір про закупівлю, що класифікується як хімічна продукція різна, - пишуть Версії

Оскільки предметом усіх закупівель є реактиви для проведення досліджень, цю ситуацію можна трактувати, як дроблення предмету закупівлі з метою уникнення конкурентної процедури, оскільки загальна вартість предмету по коду 33690000-3 Лікарські засоби різні становить 210тис. грн, відповідно, замовник не мав права укладати договір з постачальниками без застосування однієї з процедур, передбачених Законом, а саме – «відкриті торги». – пояснює аналітик БО “БТ “Мережа” м. Львів”,Василь Рудань. –
Не виключено, також, що це просто альтернативний підхід до визначення коду CPV, під яким можна купувати реактиви.
Для якісного аналізу дослідники перевірили інші закупівлі медзакладу в 2018 році. Так, 17 квітня 2018 року Івано-Франківська обласна клінічна інфекційна лікарня придбала медичні рекактиви, уклавши 2 прямих договори,(1, 2)в одному з них реактиви також були класифіковані якхімічна продукція різна.

Отож, сумарна вартість медикаментів по коду 33690000-3 — Лікарські засоби різні знову перевищує 200 000 грн та становить 200 030,00 грн, що зобов’язувало замовника оголосити відкриті торги. – додає Василь Рудань.
Можливі свідомі маніпуляції з кодами CPV закупівель або, можливо, просто неуважний їх вибір згідно Єдиного закупівельного словника призводить до придбання аналогічного предмету закупівель за різними кодами, що дає змогу уникнути конкурентних процедур і створює підґрунтя для зловживань.

Довідково: Матеріал створений ГО «Інститут аналітики та адвокації»у рамках проекту «Стійкі рішення надання допомоги ВІЛ-інфікованим на базі спільнот», за підтримки Французької міжнародної експертизи Ініціативи 5% (Expertise France 5% Initiative).


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика