Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

Франківцям розповіли особливості міського бюджету-2019 (ФОТО)

Biydjet 8946

Про це йшлося у вівторок, 18 грудня, на прес-конференції щодо проекту бюджету на 2019 рік.

Як раніше повідомлялося, 14 грудня франківська міськрада затвердила план бюджету-2019 з дефіцитом у півмільярда гривень.

За словами міського голови Руслана Марцінківа, проект бюджету – це важливий документ, згідно з яким місто буде жити в наступному році, пишуть Версії з посиланням на Галку.

“Рік буде важким. При будь-якій владі, коли відбуваються вибори, завжди сутужно з коштами місцевих громад. Цьогоріч ми тримали руку на пульсі. Всі наші бюджетні установи вчасно отримували заробітну плату. Бюджет – не є безрозмірний, маємо деякі моменти, на які хочемо звернути увагу”, – каже Руслан Марцінків.

Начальниця фінансового управління франківської міськради Вікторія Сусаніна каже, що бюджет-2019 формували традиційно, як і в попередні роки.

“У наступному році діятимуть внесені зміни до податкового кодексу. Добре, що в місті немає податкової, а є обласна. Це для нас вигідно. Також на 2019-ий рік спланували на 30% збільшити податок на нерухомість. Крім того, передбачені стипендії найкращим спортсменам.

З негативів бюджету – збільшився реверс (він залежить від добробуту містян: чим він більший, тим більша вилучається реверсна дотація до бюджету). Реверс в наступному році досягне майже 73 мільйонів гривень. Також збільшилася ставка акцизного податку. Крім того, в державному бюджеті не передбачені кошти на нову українську школу. Тому буде потрібно залучити ще 25 мільйонів”, – розповідає Сусаніна.

На прес-конференції зауважили, що в 2019 році на 12,1% підніметься рівень заробітної плати в порівнянні з минулим роком, а пільги зберегли на рівні 2018 року. Також для освітян і лікарів зберегли усі виплати та надбавки. У структурі видатків найбільшу частку займає департамент освіти.

“Ми прийняли дефіцитний бюджет на наступний рік. Джерелом покриття будуть запозичення. Пріоритетними об’єктами в 2019 році є завершення будівництва моста на Пасічну, закупівля нових автобусів, будівництво нових дитячих садків, шкіл, капремонти франківських вулиць і дворів (на двори та міжбудинкові проїзди закладено 80 мільйонів)”, – додає Вікторія Сусаніна.

Разом з тим, за словами мера, місцевих коштів не вистачає для ремонту великих магістральних вулиць – Коновальця та Івасюка.

“”Потягнути” ці вулиці коштами міського бюджету – нереально. Ще можу сказати, що зараз на завершальному етапі тендерна документація щодо будівництва тролейбусної лінії на БАМ. Крім того, з 1 червня місто, нагадую, переходить повністю на електронний квиток. Спочатку це буде комунальний транспорт, потім, маю надію, і приватники перейдуть”.

Місто має запозичити 500 мільйонів, але це європейський досвід, і думаю, що такий план бюджету дозволить місту рухатися вперед і розвиватися”, – зазначає Марцінків.

На завершення міський голова додав, що наразі місто веде переговори з приміськими селами, які не входять до франківської міськради щодо створення ОТГ.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика