Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

Вбрання з магічними властивостями та прикраси від вроків: як одягалися гуцулки 100 років тому (відео)

Gutsuly

Весільне вбрання наречених з передмістя Косова довелося відтворювати зі старовинних фотографій.

Генетичний код гуцулів, речі з магічними властивостями та прикраси, як оберіг від вроків, дослідили фахівці Косівського інституту та Вижницького коледжу прикладного мистецтва.

“Ми досліджували історію моди, а не етнографію і традиції. ми досліджували народний костюм в селах східного передмістя Косова – Смодне, Старий Косів, Вербовець й Черганівка”, – розповідає Вікторія Яремин, завідувачка Косівського музею народного мистецтва і побуту Гуцульщини.

Щоб детально відтворити вбарання, фахівці витратили чимало часу на детальне вивчення старих фотографій.

“Ми шукали правдиві зразки. А вінок молодої села Смодне нам довелося реконструювати з фотографій і за спогадами старожилів”, – додає Вікторія Яремин.

Опрацьовували не лише архіви – найціннішу інформацію отримали від корінних мешканців.
Зібрали і сотню найкращих старовинних фотографій гуцулів.

“Даний проект покликаний підкреслити нашу автентичність, наші народні промисли та ремесла – те, чим гуцули відрізняються від інших мешканців України”, – відмічає Павло Ванджурак, голова Косівської районної ради.

Презентація напрацювань спільного проекту Вижницької та Косівської районних рад «Налагодження міжрегіонального партнерства з Легіоновським повітом Республіки Польща як можливість популяризації історико-культурної спадщини Гуцульщини за межами етнорегіону» відбулась в рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, що реалізується Асоціацією “Єврорегіон Карпати – Україна”.

Як же виглядали гуцульські модниці, яких називали парижанки Карпат – в сюжеті ТВА.

Світлина від Одягові традиції Гуцульщини.Світлина від Одягові традиції Гуцульщини.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика