Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

Доведені до відчаю батьки дітей з Долинського дитячого будинку прийшли до обласних чиновників з проханням не закривати заклад (фото+відео)

ODA IF

Версії писали про те, що Долинський дитячий будинок «Теплий Дім» під загрозою закриття.

Проблема банальна – гроші. Спочатку заклад фінансувався з державного бюджету, однак, на наступний рік цю функцію передали на місця. Там ж не можуть вирішити, хто платитиме. В результаті, батьки маленьких вихованців прийшли до обласних чиновників просити грошей, пишуть Версії.

«Зараз поставлене питання, що наші дітки не мають фінансування, але ми в такому випадку не маємо куди їх направити. На рівні району наразі ми добитися стовідсотково нічого не можемо. Нам сказали, що районних дітей вони можуть фінансувати – це 13 осіб. 24 особи – це міська прописка. Їх фінансувати ніхто не хоче. Це говорить про те, що десь створюється група в «Золотій рибці» в місті Долина, але з таким наповненням може бути тільки 12 осіб. А наших діток є 24. Це означає, що всіх інших діток вони розіпхають по інших садках», – розповіла Ольга Ільків, мати дітей з «Теплого дому».

Відправляти своїх дітей по інших закладах батьки не хочуть. Кажуть, їхні діти тільки почали розвиватися. Бояться, що діти зупинять свій розвиток. Спочатку намагалися вирішити ситуацію з міським головою Долини. Проте, місто перекладає відповідальність на район. Район в свою чергу – частково на область. Загалом ж для функціонування закладу потрібно 4 мільйони гривень.

«На території Долинського району є заклад, засновником якого є обласна рада – «Теплий дім». Постало питання фінансування дошкільних груп, які знаходяться в даному закладі. Оскільки, він є унікальним і має певні особливості, тому ми б хотіли, щоб він продовжив своє існування і не виникало проблем з його фінансуванням. На сьогодні бюджет району не знаходить таких ресурсів, щоб на рік забезпечити фінансування. Не вистачає нам на забезпечення заробітною платою працівників медичних установ району порядка 28 мільйонів гривень. У такій ситуації знайти нам 4 мільйони додаткових коштів фактично неможливо», – відзначив Михайло Лаврів, заступник голови Долинської РДА.

На бюджетній комісії депутати Долинської районної ради прийняли рішення передбачити 1 мільйон гривень для того, щоб не виникало хоча б на 4 місяці питань щодо фінансування. Але райрада просить обласну раду, як засновника закладу, попрацювати над тим, щоб сформувати кошти на дофінансування такого напрямку видатків.

«Цей дитячий будинок є одним із кращих не тільки у нас в області, але й в Україні. Там створені дуже якісні умови для перебування дітей. Цю проблему потрібно вирішити. Питання його нефункціонування ніхто з нас не сприймає. Заклад має бути. Діти мають навчатися і виховуватися», – заявив Василь Гладій, перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради.

Відтак, Василь Гладій доручив Департаменту освіти і науки ОДА, представнику Департаменту фінансів, Долинській районній владі разом з представниками батьківського комітету напрацювати узгоджену пропозицію і подати її на розгляд комісії обласної ради.

«В межах чинного законодавства обласний бюджет може утримувати саме приміщення. Це є півтора мільйона гривень. Фінансувати заробітну плату і харчування є прямим порушенням законодавства», – пояснив Андрій Сташків, заступник голови департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОДА.

В результаті, чиновники прийняли рішення, що районна рада повинна прийняти бюджет, з якого виділить 1 мільйон гривень на дитячий будинок. Обласна рада закриє витрати щодо утримання самої будівлі – це півтора мільйона гривень. Крім того, продовжиться робота з органами місцевого самоврядування інших рівнів, щоб знаходити кошти на надання субвенції на утримання цих груп. Наразі, обіцяних коштів повинно вистачити на перший квартал 2019 року.

Відео:  Подробиці.

http://podrobnosti.ua/media/videos/2018/12/14/novosti-za-2018-12-14-1200_3fec33ff8d8e02194b7dba37669122b5.mp4?_=1

 

 


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика