Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

Ажіотаж навколо “Baby-box”: Прикарпаття до кінця тижня обіцяють повністю забезпечити пакунками малюка (фото)

Bebi-boks

В Україні з 1 вересня кожній родині, в якій народжується дитина, обіцяли в подарунок пакунок малюка.

Це набір із необхідних для дитинки речей. Загальну вартість «подарунка» спочатку декларували до 5 тисяч гривень. На Івано-Франківщину перші бебі-бокси приїхали 10 грудня. Вони – дешевші, але якісніші, переконують чиновники.

Бебі-бокс являє собою коробку з міцного картону розміром 43×70×27 см з додатково укріпленим дном, яка буде служити при необхідності люлькою. У неї складені засоби гігієни для новонародженого, одяг та інформаційні матеріали по догляду за дитиною, пишуть Версії.

«На Івано-Франківську область має бути поставка більше 5 тисяч одиниць. На 10 грудня прийшло трохи більше 900. В основному це була поставка на Івано-Франківськ. 12 грудня – Рогатин, Бурштин, Галич, Калуш. За тиждень часу ми будемо намагатися забезпечити всю область бебі-боксами. І ті породіллі, які народили після 1 вересня, і на даний момент вже вдома, і тих, хто буде народжувати до кінця січня», – розповів Володимир Корженьовський, директор департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА.

http://versii.if.ua/wp-content/uploads/2018/12/pakunok_maliyka-1-200x157.jpg 200w, http://versii.if.ua/wp-content/uploads/2018/12/pakunok_maliyka-1-500x392.jpg 500w" sizes="(max-width: 766px) 100vw, 766px" style="box-sizing: border-box; border-width: initial; border-style: none; max-width: 100%; height: auto; display: inline-block; vertical-align: middle;">

Франківські молоді матусі кажуть, що радо б отримали пакунки, однак, зізнаються, що, напевно, більша кількість речей вже не підійде, бо малята, народжені у вересні-жовтні вже підросли.

«Ми народили 23 жовтня, нам вже сім тижнів на сьогодні і бебі-бокса ми так і не отримали. Хоча ми написали заяву на нього в перший же день народження дитини. Нам сказали, що просто потрібно написати заяву і все. Нам повідомили, що ми напишемо заяву і нам його принесуть додому. Сьогодні рівно 7 тижнів і бебі-бокса ми ще не бачили. Нам би згодився він. Якщо б не підійшов – ми б передарували його», – розповіла Людмила Наумець, молода мати.

http://versii.if.ua/wp-content/uploads/2018/12/1_1-200x113.jpg 200w, http://versii.if.ua/wp-content/uploads/2018/12/1_1-500x281.jpg 500w" sizes="(max-width: 800px) 100vw, 800px" style="box-sizing: border-box; border-width: initial; border-style: none; max-width: 100%; height: auto; display: inline-block; vertical-align: middle;">

Інші франківчанка теж зізналася, що речі з бебі-бокса згодилися б на перших тижнях після народження дитинки.

«Аня народилася 12 вересня. Трохи незручно, що отримали через три місяці, можливо буде щось маленьке. Краще би дали гроші і ми в купили те, що потрібно», – заявила франківчанка Наталія.

Чиновники пояснюють затримку поставки бебі-боксів численними перевірками вартості закупівель. Однак, зізнаються, що нема «лиха без добра». Адже, вдалося значно покращити їхнє наповнення за рахунок зауважень від попередніх закупівель від інших областей.

До слова, постачальник пакунків малюка – ЮНОПС. Це організація при ООН, яка безпосередньо проводить тендери на закупівлю. Відомо, що на сьогоднішній день бебі-бокс коштує не 5 тисяч гривень, а 3049 гривень.

«Через певні причини ми підписували договори трохи пізніше. Тому, що вивчали все. Деякі громадські організації піддавали сумніву законність проведення закупівель. Для того, щоб ми потім не мали неприємностей з нераціональним використанням бюджетних коштів, ми захищали себе і бюджет. Ми подали запити у відповідні міністерства і служби: Держаудитслужбу, Мінекономрозвитку, і коли вже нам прийшли відповіді, тоді ми підписали договір. На сьогоднішній день, наскільки мені відомо, змінилися постачальники і якість бебі-боксів значно краща», – відзначив Володимир Корженьовський, директор департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА.

За словами чиновників, партія пакунків маляти, яка надійшла до Івано-Франківщини покращеного складу. В бебі-боксах тепер є памперси двох видів, тобто: менші і більші. Раніше ж давали тільки одного розміру. Мило теж збільшили до 100 мл.

«Краще я дам пізніше, ніж попаду під кримінал за розкрадання бюджетних коштів, – пояснив Володимир Корженьовський. – Коли я поспілкувався з керівниками різних департаментів, я зрозумів, що ціна набагато дешевша. Там було до 5 тисяч на умовах закупівлі через технічну допомогу, це разом з транспортними і доставкою безпосередньо на місце.

Кошти, які ми зекономили, нікуди не дінуться. В зв’язку з тим, що пакунки дешевші, у нас просто буде запас до квітня місяця. По постанові потрібно було до січня місяця забезпечити і коли розрахунки виходили з 5 тисяч, то виходило по січень. В зв’язку з тим, що вартість здешевили, – то по прогнозах, по показниках, вистачить на березень-квітень. Але є інформація, що програма на цьому не завершується і буде надалі працювати. Ми плануємо забезпечувати в подальшому не управління, а безпосередньо пологові будинки».

Наразі, молоді батьки «штурмують» франківський департамент соцполітики, щоб отримати такі бажані подарунки від держави. Там розповідають, що попри ажіотаж, з чергами справляються і довгоочікувані пакунки видають всім, хто має відповідні документи.

«Швидко видаємо. Ми відкриваємо пакунок, люди перевіряють, навіть самі знають, що має бути. Досить все спокійно. Десь нерозуміння, бо дітки вже виросли, але всі прекрасно розуміють, що бебі-бокси прийшли тільки пару днів тому. І ми не могли їх видати швидше. Всі беруть, дякують», – розповіла Марія Міськова, головний спеціаліст відділу надання всіх видів соціальних допомог.

http://versii.if.ua/wp-content/uploads/2018/12/1-3-1-200x113.jpg 200w, http://versii.if.ua/wp-content/uploads/2018/12/1-3-1-500x281.jpg 500w" sizes="(max-width: 800px) 100vw, 800px" style="box-sizing: border-box; border-width: initial; border-style: none; max-width: 100%; height: auto; display: inline-block; vertical-align: middle;">

Щоб отримати бебі-бокс молодій матері не обов’язково приходити до установи – це може зробити і її чоловік. Однак, він повинен мати при собі відповідні документи.

«Заява, яка складається ще в пологовому будинку, при виписці або після народження дитини, – додала Марія Міськова. – Заяви нам централізовано передали в Департамент по місцю фактичного проживання. Ті жінки, які народжували в районах, вони відправлялися по районах. Людина приходить з паспортом та ідентифікаційним кодом. Каже, коли вона народила, ми дивимося по списку, де є дата написання заяви. Якщо людини нема в нашому списку – ми рекомендуємо звернутися по місцю фактичного проживання. Чоловіки теж отримують. Чоловік має із собою паспорт, має паспорт дружини. Ми звіряємо прописку. Чоловіки, до речі, більш ретельніші до пакунків. Добре перевіряють, чи все там є».

Наразі, в обласному Департаменті соціальної політики обіцяють «вирівняти» ситуацію, щоб молоді батьки отримували пакунок малюка одразу при виписці з пологового.

«Ті, хто вже народив будуть звертатися в Управління соціального захисту. Це управління має базу даних, вони зможуть зв’язатися з породіллею і відповідно їх вже забезпечити. Крім того, людина може і сама звернутися. Зараз ми плануємо завозити по районах і містах обласного значення зразу, включаючи те, що потрібно було раніше видати і включаючи ті перспективні, які потрібно видати до кінця січня. Тобто, відповідні Управління будуть забезпечені стовідсотково», – додав Володимир Корженьовський, директор департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА.

http://versii.if.ua/wp-content/uploads/2018/12/1_3-113x200.jpg 113w, http://versii.if.ua/wp-content/uploads/2018/12/1_3-281x500.jpg 281w" sizes="(max-width: 576px) 100vw, 576px" style="box-sizing: border-box; border-width: initial; border-style: none; max-width: 100%; height: auto; display: inline-block; vertical-align: middle;">

Нагадаємо, наприкінці літа Уряд вніс зміни у відповідну постанову: прописали, що бебі-бокси видаватимуть не пізніше 30 днів від народження.

Крім того, починаючи з березня місяця в Івано-Франківську вже роздають пакунки малюка, але не для всіх. Є перелік сімей, які при народженні дитини за кошти міського бюджету отримуватимуть дитячі набори “Baby-box”. Такі пакунки у зв’язку з народженням дитини отримуватимуть сім’ї учасників АТО; сім’ї, у яких народилася двійня або трійня; у яких народилася п’ята і більше дитина; молоді студентські сім’ї, коли обом батькам до 21 року.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика