Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

Чому в Яремче паралізована судова система? (відео)

sud.jpg-569874

Судовий параліч. В Україні катастрофічно не вистачає служителів Феміди.

У деяких судах їх немає роками - через це страждають люди, які не можуть звернутися по захист. А правоохоронці змушені відпускати злочинців і порушників без покарання, - інформують Подробиці

У Яремчанському міському суді - кипить робота. Щоправда... не судова. Майстри перекривають дірявий дах і утеплюють стіни. А ось у кабінетах - "мертва" тиша.

Це зал судових засідань у Яремчанському міському суді. Вже кілька місяців приміщення пустує. Востаннє суддя засідав в цьому кріслі ще на початку серпня. Коли його Честь стукне молотком правосуддя і розпочне чергове засідання? - нині не знає ніхто!

Два роки тому тут звільнилися всі служителі Феміди. Більше року установа була без єдиного судді. Аж поки нарешті не з'явився один - з Луганської області. Але він попрацював недовго - на початку серпня термін його повноважень закінчився.

"Починаючи із 7 серпня цього року у нас знову відсутні в суді всі штатні судді, правосуддя не здійснюється. Справи не розглядаються", - повідомила Галина Савчук, керівник апарату Яремчанського міського суду.

Проте суд працює в звичному режимі - в канцелярії справно приймають і реєструють усі позови та заяви.

"Людей звичайно менше зараз - бо знають, що суддів немає. Чекають, що буде суддя і більше буде позивних заяв. Раніше могло бути вдень і 10 позовів, а зараз - наполовину менше", - говорить Марія Абрамюк, старший секретар Яремчанського міського суду.

Працівники суду кажуть: кримінальні справи, які до них надходять - після реєстрації пересилають до обласного апеляційного суду, а звідти - в інші районні суди. А ось цивільні - залишають у районі. Їх уже назбиралося чимало:

"Є справи які не розглянуті із 2016 року, з 2015 року чекають на суддю".

Така ситуація негативно впливає і на роботу поліцейських. Адже без рішення суду - ні розтин тіла зробити, ні вчасно побої в потерпілих зняти, ні навіть заарештувати злочинця.

"Протягом 72 годин необхідно звернутись із клопотанням щодо обрання запобіжного заходу. А у зв'язку із тим, що судді немає - це дуже велика проблема. Ми просто не встигаємо, і в деяких випадках - не затримуємо даних осіб", - наголосив Юрій Микитишин, заступник начальника Яремчанського відділення поліції, начальник слідчого відділення.

Через паралізовані суди можуть залишитися не покараними і щонайменше сотня водіїв, яких впіймали п'яними за кермом.

"Згідно чинного законодавства, в працівників поліції є три місяця часу для скерування даних матеріалів. У зв'язку із тим, що відсутні працівник суду, дане рішення унеможливлює і ми зобов'язані посвідчення водія повернути власнику, не притягнувши його до відповідальності", - розводить руками Тарас Равлюк, заступник начальника Яремчанського відділення поліції.

Нестача суддів - проблема не лише міста Яремче, але й інших міст Прикарпаття. В Івано-Франківському міському суді - із 22 місць, вакантна мало не половина.

Загалом по області бракує майже чотири десятка суддів.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика