Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

Нижче червоної лінії: на Франківщині лише 26% закладів первинної ланки уклали договори з НСЗУ

MED-reform-398567305

Прикарпаття потрапило до трійки областей з найнижчими показниками активності укладання договорів між закладами первинної допомоги та Національною службою здоров'я України.

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк на П’ятому Національному прес-клубі реформ «Децентралізація: результати, виклики і перспективи», який відбувся в рамках реалізації Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID, розповів про успіхи і виклики медичної реформи та плани на 2019 рік, пишуть Версії.

Урядовець зазначив, що цьогоріч зміни торкнулися первинної ланки надання медичних послуг: Вже 22 мільйони українців обрали свого сімейного лікаря і 76% пацієнтів задоволені своїми лікарями.

Більш ніж 900 закладів реорганізувалися в некомерційні комунальні підприємства і підписали договори з Національною службою здоров’я України. Це дало можливість перейти на нові умови фінансування. Відповідно і зарплата лікарів суттєво збільшилась.

Проте, якщо на Вінниччині, до прикладу, вже 85% закладів “первинки” підписали угоди з НСЗУ, то на Франківщині це зробили тільки 26% закладів, тому регіон потрапив до трійки “аутсайдерів”.

В 2019 в Україні стартує друга хвиля медичної реформи, вона стосуватиметься амбулаторної допомоги, а з 2020 року на нову модель перейдуть і лікарі стаціонарних відділень.

“В 2019 році буде запроваджено електронні медичні документи: карта пацієнта, направлення до спеціаліста, рецепт і лікарняний”, – поділився планами Павло Ковтонюк.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика