Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

Запровадження воєнного стану: як він позначиться на виборах в прикарпатських ОТГ?

Vybory-958673

26 листопада 2018 року Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану в Україні. Відповідно до указу Президента, воєнний стан вводиться з 9 години 28 листопада. Діятиме він протягом 30 днів – до 27 грудня.

Відомо також, що президентські вибори відбудуться в Україні 31 березня 2019 року. Однак, наразі в окремих районах Прикарпаття триває виборчих процес. А саме, 23 грудня 2018 року на Івано-Франківщині відбудуться вибори в чотирьох об’єднаних територіальних громадах і в трьох – довибори. Як вплине на них воєнний стан в державі?

«Зважаючи те на, що воєнний стан був введений не на всій території України, вибори в об’єднаних територіальних громадах Прикарпаття не піддаються жодним загрозам. Тобто, процес висунення кандидатів завершується завтра. У нас все йде за планом і згідно чинного законодавства. Виникають питання тільки по проведенню позачергових виборів в об’єднаних територіальних громадах, які входять в перелік 10 областей, де оголошений надзвичайний стан. Тому, думаю, що найближчим часом ми отримаємо по тим областях роз’яснення від Центральної виборчої комісії: чи процес там переноситься, чи призупиняється та якою буде форма проведення подальшої виборчої кампанії на тих територіях. Є ймовірність, що буде прийнятий ряд нормативно-правових актів, які уможливлять проведення виборів на тих територіях, на яких наразі оголошений воєнний стан», – розповів у коментарі Версіям Максим Чопей, виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття.

Експерт не виключає, що під час виборів на Прикарпатті будуть посилені міри безпеки, - пишуть Версії

«Наразі тільки на проведення виборів і на життєдіяльність об’єднаних територіальних громад жодних надзвичайних впливів немає. Хіба, що тільки будуть посилені заходи безпеки з метою покращення координації роботи в таких складних умовах, в яких зараз перебуває Україна. Але варто відзначити, що на Прикарпатті не тільки є чотири громади, які зараз йдуть на вибори 23 грудня, є ще ряд громад, а це Долинська громада і Корницька громади, які зараз теж активно включаються в процес об’єднання. В Корницькій громаді (Коломийський район) наразі завершений процес об’єднання і Долинська громада в найближчий час подасть документи на утворення Долинської об’єднаної територіальної громади», – додав фахівець.

23 грудня 2018 року на Івано-Франківщині відбудуться вибори в чотирьох об’єднаних територіальних громадах і довибори – в трьох. Вибори пройдуть у Вигодській ОТГ (Долинського району), Новицькій ОТГ (Калуського району), Букачівській ОТГ (Рогатинського району) й Коршівській ОТГ (Коломийського району). Довибори відбудуться у Рожнівській ОТГ (Косівського району), Брошнівській ОТГ (Рожнятівського району) й Ланчинській ОТГ (Надвірнянського району).

«Сім громад будуть брати участь у виборчому процесі, який відбувається на території Прикарпаття. Жодних наслідків наразі введення воєнного стану не створює і передумов для відтермінування виборів», – відзначив Максим Чопей.

Нагадаємо, в жовтні цього року Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття спільно з представниками громад звернулися до ЦВК з вимогою призначити вибори в ОТГ до кінця 2018 року.

Експерти відзначили, що в разі непроведення виборів в цьому році, громади не змогли б перейти на прямі міжбюджетні відносини на 2019 рік. А це означає, що субвенції з державного бюджету на медичну чи освітню галузі надалі надходили б до району, а не напряму до громад.

«Однією з ключових тез реформи децентралізації є передача управління освітою, медициною, культурою в об’єднані територіальні громади разом з коштами. Саме тому Центр розвитку місцевого самоврядування і Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття, місцева асоціація, це питання підтримали, для того, щоб ці вибори відбулися в цьому році. Тому це питання дуже потужно було підтримано всіма органами місцевого самоврядування у вересні. І як результат – ЦВК практично в останній момент призначила вибори в об’єднаних територіальних громадах», – резюмував виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика