Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

В Карпатах нещадно вирубують ліс на території майбутнього національного парку (відео)

LIS-498576

За попередніми підрахунками волонтерів, понищено близько 2,5 га лісу

Національного парку ще не створили, а ліс зникає на очах. На Старосамбірщині, де невдовзі має постати заповідний фонд «Королівські бескиди», нині нещадно вирубують сосни та ялини. Запобігти цьому намагаються активісти волонтерської організації «Лісова варта». Масштаби вирубок такі, що остаточно їх підрахувати не можуть уже другий тиждень поспіль, пишуть Версії з посиланням на https://zaxid.net/news/.

На сьомому кварталі Дністрянського лісництва на Старосамбірщині загалом майже 170 гектарів карпатського лісу.

«Згідно з документами тут має бути ліс. П’ятдесятирічний, який ввірений на охорону комунальному підприємстві обласної ради «Галсільліс», ‒ каже депутат Старосамбірської райради Василь Курій.

Чим далі в ліс, тим краще видно хаотичну, гарячкову вирубку. Стоси деревини, десятки пнів, гілляччя посеред стежок. Молоді дерева покинуті напризволяще ‒ навряд чи хтось повернеться за ними.

Активісти «Лісової варти» до Дністрянського лісу приходять не вперше. Їхні неофіційні підрахунки вражають.

«Приблизно я вам кажу: тут є 2,5 гектари рідколісся», ‒ розповідає волонтер «Лісової варти» Іван Платок.

Перш за все шукають свіжі пеньки ‒ вони помітні здалеку, інколи ледь припорошені мохом чи снігом.

«Ми проводимо й заміряємо діаметр ялиць зрізаних. Тут бачимо свіжий пень 34 на 32. Вносимо всі ті дані в перелікову відомість, кількість дерев і діаметр. І потім усі ті дані обробляємо й передаємо в екоіспекцію», ‒ пояснює Іван Платок.

Кожен із пеньків детально оглядають, адже легально зрубані дерева мають маркування.

«Має бути тавро на пеньку. Ось ми бачимо, є пеньок невеличкий…тут нема ніякого тавра ні збоку, ні зверху», ‒ пояснює волонтер «Лісової варти» Василь Гаврилюк.

Такі місця незаконної вирубки фіксують на спеціальний пристрій.

«Робимо фотофіксацію, яка автоматично має теги, і крім того додатково точно вказуємо GPS-координати», ‒ додає Василь Гаврилюк.

Опісля викликають поліцію. Правоохоронці приїжджають на місце, складають протоколи й передають інформацію екологам.

Незабаром на місці Дністрянського лісництва мають створити природно-заповідний фонд «Королівські бескиди». Тоді ним опікуватиметься Міністерство екології. Та активісти стривожені: якщо хаотичні й масові рубки не припиняться, передавати фонду буде нічого. За кілька років замість розкішного лісу залишаться лише мільйонні збитки для держави.

ВІДЕО за посиланням: https://zaxid.net/news/brakonyeri_virubuyut_lis_na_teritoriyi_maybutnogo_natsionalnogo_parku_video_z_drona_n1470167


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика