Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

Чому на Верховинщині масово звільняють освітян? (відео)

Zarplata-4958670

На Прикарпатті працівників освіти та культури масово відправляють у неоплачувані відпустки. І навіть змушують звільнитися.

В одному з районів закрили музичну школу, не працюють бібліотеки, будинки культури й дитсадки.

Ця музична школа – одна на весь Верховинський район. Тут навчаються майже 200 дітей, більшість – із сільської місцевості. Офіційно вже другий тиждень заклад не працює – весь колектив у неоплачуваній відпустці, пишуть Версії з посиланням на Подробиці.

“Пояснили нам що грошей немає і платити звідки… ми не будемо мати вам заплатити”, – розповідає Марія Ілійчук, директор Верховинської дитячої школи мистецтв.

Працівники музичної школи кажуть – спочатку їм взагалі пропонували всім звільнитись і на 2 місяці стати на облік у Центрі зайнятості.

“Нам ще сказали, що це буде “як стажування”. Ми відмовилися. Бо це є звільнення, бо гарантій про те, що ми можемо повернутися з січня на свої робочі місця – нам ніхто не надав”, – розповідає Галина Гапчук, викладач музичної школи.

Щоб не переривати творчий процес, викладачі вирішили працювати безкоштовно. Займаються з дітьми в холодних класах. Опалювати заклад нині нікому, кочегари теж у вимушеній відпустці.

“Не поспішай, раз, ще раз, ритмічно, раз і два, раз. Замерзла трошки, холодні клавіші”, – вчителька розтирає дитині холодні руки.

У безоплатних відпустках на Верховинщині зараз майже всі працівники культури. Зачинені бібліотеки і будинки культури. Без грошей – і дошкільна освіта, закриваються садочки та спортивні школи.

Цей садочок на Верховині ще працює. Але вихователі вже місяць без зарплати. За жовтень отримали тільки 30 відсотків платні. Коли віддадуть решту – педагоги не знають. Кажуть – чиновники їх уже попередили – на листопад і грудень грошей немає.

“Нема коштів – значить не буде зарплати, значить ідіть за свій рахунок, ідіть на біржу. Ну, так виходить. А діти куди?”, – бідкається Світлана Копитко, вихователька.

На це питання шукають відповідь і батьки. Не приховують свій розпач.

“В мене маленька чотирирічна дитина. Якщо я не буду мати можливості відвідувати садочок, я просто залишаю свою роботу і залишаються з нею вдома”, – бідкається Вероніка Вахновська, мати вихованки дитсадка.

Усе це вимушені кроки, – кажуть представники місцевої влади – через безгрошів’я. Нині на зарплати бюджетників не вистачає більше 18 мільйонів гривень. Без грошей – і працівники райради.

“Якщо ми не маємо грошей з районного бюджету, звідки ми їх візьмемо? Є у нас 27 процентів жовтня заплачено, і все. Більше нема! Нема більше коштів, і всі разом ми терпимо в цій ситуації!”, – запевняє Іван Маківничук, заступник голови Верховинської райради.

Чиновники сподіваються частково виправити ситуацію за рахунок зекономлених коштів. Та цього навряд чи вистачить, щоб погасити всі борги. Найімовірніше, бюджетники отримають зарплати аж наступного року.

ВІДЕО за посиланням: http://podrobnosti.ua/2269927-chomu-na-prikarpatt-masovo-zvlnjajut-osvtjan.html


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика