Останні події:
Івано-Франківськ: на вулиці Тичини горів гуртожиток (фото)... | Аварія на Тисменицькій трасі: водій автомобіля “на бляхах” втік з місця пригоди (фото)... | В ЄС не випускають авто без комплектуючих, виготовлених в нашій державі, – Петро Порошенко в Коломиї... | Гравця футбольного клубу “Калуш” викликали до лав збірної України... | У Калуші через спалювання сухої трави горіло кладовище (фото)... | Жінка, яка повторила шлях Сковороди: історія видатної гуцульської художниці, фольклористки та етнографа Параски Плитки-Горицвіт (відео)... | Міський голова Руслан Марцінків завітав у гості до комунального підприємства “Івано-Франківськміськсвітло” (фото)... | Прикарпатцям на замітку: кого забиратимуть в армію цієї весни (відео)... | Юні прикарпатці стали срібними призерами ІІ Всеукраїнського турніру з боротьби самбо (фотофакт)... | Івано-Франківському котельно-зварювальному заводу припинили право користування землею... |

Прикарпатцям на замітку: які основні зміни відбулися у порядку призначення субсидій

Subsidii-569874

Уряд вкотре змінив правила надання субсидій.

Тепер право на їх призначення отримають ті, які досі його не мали, а окремим категоріям громадян не треба буде двічі на рік звертатися за субсидіями, бо їм зроблять автоматичний перерахунок на опалювальний період.

Субсидії призначатимуться на опалювальну площу помешкань, а не на загальну. Також допомогу від держави на оплату житлово-комунальних послуг зможуть отримати сім’ї, в яких є працездатні особи, що страждають від алкогольної чи наркотичної залежності, пишуть Версії з посиланням на ЗК.

Детальніше про це – директор міського департаменту соціальної політики Василь Семанюк.

– Василю Миколайовичу, які основні зміни відбулися у порядку призначення субсидій?
– Попередніми змінами у травні було передбачено, що якщо загальна площа будинку перевищує 200 квадратних метрів, а квартири – 120, то субсидія не призначалася. Зараз змінили формулювання «загальна площа» на «опалювальна площа». Тобто загальна площа може бути більшою, але якщо опалювальна площа не перевищує 120 квадратних метрів квартири і 200 будинку, то люди мають право звертатися за субсидією.
Ще із суттєвого змінили те, що людям, які не проживають за місцем реєстрації, чи проживають за іншою адресою, не треба звертатися за призначенням субсидій двічі на рік, бо субсидія призначатиметься до кінця опалювального сезону. Тобто людям, які звернулися влітку і за старими правилами мали звертатися ще в жовтні, зараз субсидія буде призначена автоматично.
Також якщо колись комісіям в обласних центрах було надане право призначати субсидії тільки людям, які перебувають у складних життєвих обставинах, викликаних довготривалою хворобою, і це мала підтверджувати довідка ЛКК, то зараз ще буде можливість за рішенням комісії призначати субсидії, якщо в складі сім’ї є алко- чи наркозалежні особи, що підтверджується відповідною довідкою лікувальних установ.
– Скільки людей зараз звертаються за призначеннями субсидій і як ці зміни вплинуть на їхню кількість в подальшому?
– В середньому за день за субсидіями до нас звертаються до 200 людей. У суботу – менше. Скажімо, минулої суботи було 70. Поки що різкого зменшення звернень за субсидіями нема. Але зміни щодо автоматичного перерахунку субсидій на опалювальний період і те, що окремим категоріям громадян уже не треба буде звертатися за субсидією двічі на рік, наплив людей мали б зменшити. Якщо на травень у нас було 11 тисяч людей, яким зробили автоматичний перерахунок, а всього на вересень було 17 тисяч, то зараз буде десь 5-6 тисяч людей, яким уже не треба повторно звертатися за призначенням субсидій.
Стах МІРЧУК


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика