Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

Прикарпатцям на замітку: які основні зміни відбулися у порядку призначення субсидій

Subsidii-569874

Уряд вкотре змінив правила надання субсидій.

Тепер право на їх призначення отримають ті, які досі його не мали, а окремим категоріям громадян не треба буде двічі на рік звертатися за субсидіями, бо їм зроблять автоматичний перерахунок на опалювальний період.

Субсидії призначатимуться на опалювальну площу помешкань, а не на загальну. Також допомогу від держави на оплату житлово-комунальних послуг зможуть отримати сім’ї, в яких є працездатні особи, що страждають від алкогольної чи наркотичної залежності, пишуть Версії з посиланням на ЗК.

Детальніше про це – директор міського департаменту соціальної політики Василь Семанюк.

– Василю Миколайовичу, які основні зміни відбулися у порядку призначення субсидій?
– Попередніми змінами у травні було передбачено, що якщо загальна площа будинку перевищує 200 квадратних метрів, а квартири – 120, то субсидія не призначалася. Зараз змінили формулювання «загальна площа» на «опалювальна площа». Тобто загальна площа може бути більшою, але якщо опалювальна площа не перевищує 120 квадратних метрів квартири і 200 будинку, то люди мають право звертатися за субсидією.
Ще із суттєвого змінили те, що людям, які не проживають за місцем реєстрації, чи проживають за іншою адресою, не треба звертатися за призначенням субсидій двічі на рік, бо субсидія призначатиметься до кінця опалювального сезону. Тобто людям, які звернулися влітку і за старими правилами мали звертатися ще в жовтні, зараз субсидія буде призначена автоматично.
Також якщо колись комісіям в обласних центрах було надане право призначати субсидії тільки людям, які перебувають у складних життєвих обставинах, викликаних довготривалою хворобою, і це мала підтверджувати довідка ЛКК, то зараз ще буде можливість за рішенням комісії призначати субсидії, якщо в складі сім’ї є алко- чи наркозалежні особи, що підтверджується відповідною довідкою лікувальних установ.
– Скільки людей зараз звертаються за призначеннями субсидій і як ці зміни вплинуть на їхню кількість в подальшому?
– В середньому за день за субсидіями до нас звертаються до 200 людей. У суботу – менше. Скажімо, минулої суботи було 70. Поки що різкого зменшення звернень за субсидіями нема. Але зміни щодо автоматичного перерахунку субсидій на опалювальний період і те, що окремим категоріям громадян уже не треба буде звертатися за субсидією двічі на рік, наплив людей мали б зменшити. Якщо на травень у нас було 11 тисяч людей, яким зробили автоматичний перерахунок, а всього на вересень було 17 тисяч, то зараз буде десь 5-6 тисяч людей, яким уже не треба повторно звертатися за призначенням субсидій.
Стах МІРЧУК


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика