Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

“Дорогі” діти та пенсіонери або скільки заробляють лікарі “первинки” на Франківщині

MED-reform-398567305

Медреформа набирає обертів. На Івано-Франківщині близько 50% населення вже підписало декларації з лікарями.

Прикарпатські амбулаторії та поліклініки почали буквально змагатись за пацієнтів, оскільки відтепер саме від них залежить фінансування медичних закладів, а відтак і заробітна плата медиків. Адже лікарям первинної ланки нараховують зарплату залежно від кількості підписаних з ними декларацій, пишуть Версії.

Загалом, в області функціонує 76 медзакладів, де працює 1059 лікарів первинної ланки. На 1 377 496 населення регіону цього цілком достатньо.

У квітні 2018 року Кабмін ухвалив пакет нормативних актів, важливих для старту нової моделі фінансування за медреформою, зокрема і постанову з офіційно зафіксованими тарифами. Розмір фінансування медзакладів буде залежати від вікової структури населення в кожному регіоні та кількості декларацій, які їх лікарі підпишуть із пацієнтами.

Загалом є 5 коефіцієнтів:

Від 18 до 39 років: базова ставка – 370 гривень на рік.

Немовлята і діти до 5 років: коефіцієнт – 4, базова ставка – 1480 гривень на рік.

Діти віком 6-18 років: коефіцієнт – 2,3, базова ставка – 814 гривень на рік.

Від 40 до 64 років – коефіцієнт 1,2, базова ставка – 444 гривні на рік.

Для людей 65+ – тариф множиться на 2 і становитиме 740 гривень на рік.

Педіатр може обслуговувати до 900 дітей, з сімейним лікарем угоду може підписати до 1800 пацієнтів, а з лікарем-терапевтом – до 2000 пацієнтів.

Інфографіка від експертів ГО «Центр політичних студій та аналітики «Ейдос»

На пацієнтів, які не підписали декларацію із сімейним лікарем, з держбюджету виділяється 240 гривень.

Після укладання договорів автономних закладів первинної медичної допомоги з Національною службою здоров’я України, заклади “первинки” починають фінансуватися за новою моделлю “гроші йдуть за пацієнтом”.

“Якщо раніше лікарі «первинки» отримували до 5 тисяч гривень, то вже після перших оплат НСЗУ ефективні заклади змогли підвищити зарплати своїм лікарям до 15-18 тисяч гривень”, – відмічає Василь Височанський, регіональний координатор з підтримки реформи охорони здоров’я програми «U-LEAD з Європою» Василь Височанський.

В Івано-Франківській області 19 закладів вже підписали угоди про медичне обслуговування населення із Національною службою здоров’я України. Серед “піонерів” був і Центр первинної медичної допомоги Тлумацької міської ради об’єднаної територіально громади.

У нашому Центрі працює молодий спеціаліст – сімейний лікар, яка однією з перших “набрала” 1800 пацієнтів. І якщо ще навесні її зарплата була 4700 гривень, зараз вона отримує 15 300 гривень”, – розповіла Оксана Мельник головний лікар Центру первинної медичної ( медико-санітарної ) допомоги» Тлумацької міської ради ОТГ.

Експерти також відмічають, що зарплата сімейного лікаря не є сталою величиною. До прикладу, два лікарі, які проводять прийом в одному кабінеті і підписали однакову кількість декларацій, можуть мати різні зарплати. Бо в одного медика більше пацієнтів дітей та пенсіонерів, а в іншого – здебільшого пацієнти середнього віку.

Так само відрізняється зарплата найманого лікаря та сімейного лікаря-ФОПа. В ГО «Центр політичних студій та аналітики «Ейдос» вивели орієнтовну структуру витрат на одну практику лікаря первинної медицини, взявши за основу дані МОЗ та використавши електронний інструмент з фінансового планування доходів та видатків надавача первинної медичного допомоги на 2018 рік.

Відтак, середня місячна капітаційна ставка сімейного лікаря, який підписав 1800 декларацій, становить 86 713 гривень.  Після відмінусування всіх видатків, серед яких операційні витрати та податки, найманий лікар може отримати на руки 17 182 гривень заробітної плати, а “чистий” дохід лікаря, який працює, як підприємець, складає 27 732 гривні.

До слова, уже чотири прикарпатські приватні лікарські практики підписали угоду з Національною службою здоров’я України і отримують фінансування за моделлю “гроші йдуть за пацієнтом”.

Структура витрат на одну практику лікаря первинної медицини. Інфографіка від експертів ГО «Центр політичних студій та аналітики «Ейдос».


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика