Останні події:
Франківськ купляє в Хриплині 14 га землі, щоб побудувати там заводи... | Немає грошей: у Верховині під загрозою закриття дитячий садок. Без зарплати також працівники культури... | Як міський голова Франківська перевіряв благоустрій в районі Набережної (фото)... | Флешмоб від футболістів “Прикарпаття”: гравці зачитали вірш про Івано-Франківськ (відео)... | На Снятинщині відкрили дитячий садочок (ФОТО)... | Зіркова кар’єра: франківчанка Марія Павлюк підписала контракт з великим модельним агентством та працює в Стамбулі (фото)... | Що їли галичани сто років тому: стара книга рецептів... | У селах Прикарпаття, де менше 2 тисяч населення, закриють поштові відділення (відео)... | Насос на постаменті та Стефаник за ґратами: незвичайні та моловідомі пам’ятники Івано-Франківська (відео)... | На Прикарпатті подорожчали овочі, алкоголь, м’ясо та молочка... |

Село на Надвірнянщині відрізало від світу аварійним мостом (відео)

Ri4ka 007586495

Мешканці прикарпатського села Фитьків вже третій тиждень не пускають дітей на навчання через аварійний міст, яким школярі змушені йти до освітнього закладу.

Переправа в жахливому стані, і з неї вже неодноразово падали люди. Чому чиновники не квапляться з ремонтом, пишуть Версії з посиланням на Подробиці.

“Ось дірка – можна впасти, ідеш дальше – друга дирка, йдеш – третя дюрка. От так полегенько йти, полегенько аби не стати, бо можна проломитись”.

Гнилі дошки провалюються просто під ногами. Опертися теж немає на що – іржаві поручні розпадаються від будь-якого дотику. Страшно, але йти мусять, кажуть люди. Пішохідний міст через річку Бистириця довжиною майже чотириста метрів з’єднує село Фитьків із хутором Заріка. На роботу, в магазин, школу чи просто до церкви – все через аварійну переправу, іншого способу дістатися з одного берега на інший немає.

“Скора сюди не їде. Нема куди. Так несуть через лавку на носілках несуть, ну як носілками нести сюди”, – говорить Леся Міщук, жителька села Фитьків.

Нещасні випадки тут бувають постійно. Останній трапився минулого тижня – в прірву зірвався молодий чоловік.

“Вечором йшов з роботи, і не було поруччя, зашпортався, і впав ось там і в корсеті онди ходить. О тут хрящик переламав”, – говорить Дарія Максимяк, жителька села Фитьків.

Неодноразово на аварійній переправі травмувалися і діти.

“Коли ранком мороз, вона ніби замерзає, ми йдемо і ковзаємось. Падали, але хтось піднімав, бо ми разом ходимо всі до школи”, – говорить Таня, учениця 6 класу.

Нині учні, а їх на хуторі майже сорок, до школи не ходять. Батьки не відпускають їх на навчання вже третій тиждень – через ожеледицю і вимагають від чиновників – відремонтувати міст.

“Не кожна мама могла перевести дитину. Обіцяють нам обіцяють що будуть робити. Коли. І на далі не будемо пускати дітей, надіємось поки не зроблять так як має бути”, – говорить Тетяна Білейчук, мати учня.

Староста села каже – щороку проводять ремонт. Як можуть…

“Перед першим вересням, влітку, перед холодами ми збирали толоку і по нашій можливості що могли підприємець наш залучався з 2014 року, і ми о так підремонтували”, – говорить Марія Дмитрук, в.о. старости села Фитьків.

Міст саморобний, і нікому не належить. Тому фінансувати з бюджету об’єднанної громади його утримання не їхня турбота, кажуть чиновники. Та навіть якби гроші знайшли – ремонт не допоможе, потрібно будувати новий перехід.

“Треба не менше мільйона, плюс більше ніж півмільйона на проектно-кошторисну документацію. Плюс ще десь мільйон на розчищення русла. Грубо – коло чотирьох мільйонів зараз треба. Плюс дамба. А починати треба з дамби”, – говорить Василь Непеляк, заступник голови Переріслянської ОТГ.

Таких грошей у громади немає. Тож єдиний вихід просити про допомогу область і Київ. Чи знайдуть кошти там велике питання.

ВІДЕО за посиланням: http://podrobnosti.ua/2267467-selo-na-prikarpatt-vdrzalo-vd-svtu-avarjnim-mostom.html


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика