Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

Гуцул з Криворівні розкрив таємницю галюциногенного кореня матриган (відео)

Gutsuly

Мешканець Криворівні повідав про галюциногенний корінь матриган (беладонну), з яким пов'язано безліч ритуалів.

Так, якщо копати рослину зі спокоєм і зосередженістю, то її відвар не принесе жодної шкоди, лише користь. Якщо ж при викопуванні наспівувати чи пританцьовувати, то матриган позбавить тебе розуму – будеш бігати горами, кричати, блудити. Кукурікати як півень. Через це беладону часто використовують у чорній магії. Спершу її викопують, наспівуючи пісень і розкидаючи при тому гроші. Згодом нишком дають випити відвар якійсь людині. В горах вірять, що після того вона повторюватиме усе те, що робив маг – втратить розум, а з ним і всі свої статки, пишуть Версії з посиланням на Гуцульський ВсеСвіт.

Белладона (матріган, недрагуля, надраґуля). Гуцули копаючи белладонну («матріган»), кидали навколо неї гроші, імітували танець. Вірили — все, що робить той, хто копає цю рослину, буде робити і той, кому дадуть напитися відвару з неї. Бойки, викопавши корінь белладонни («недрагуля»), клали на це місце хліб і сіль — своєрідну жертву землі. За віруваннями, поширеними на Буковині, якщо рослину копають зі злим наміром, то при цьому люди сваряться, кричать, називають її «матриганом», а якщо з добрим, то, йдучи копати, несуть з собою частування — хліб, горілку, мед. Копаючи, пестять її, обнімають, звуть «царичкою».

Однією з рис народної фітотерапії було вживання з лікувальною метою отруйних рослин — дурману, беладони, купини лікарської, очитка їдкого (розхідника), багна болотяного, чемериці, рясту, чистотілу, блекоти, папороті, ранника шишкуватого та ін. Уже сам процес збирання їх оточений магічними діями. Знаючи про їхню отруйність, з такими рослинами поводилися обережно. Як правило, їх рекомендували для зовнішнього вживання (компреси, ванни, підкурювання).

ВІДЕО за посиланням: https://www.facebook.com/119459861954458/videos/184405842126526/

Джерело
  • Войтович Валерій Миколайович Українська міфологія. — К.: Либідь, 2002. — 664 с.: іл.; Українська міфологія. — Вид. 3-є. — Рівне: Видавець В. Войтович, 2012. — 681 с.: іл.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика