Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

В Карпатах хочуть збудувати вітрову електростанцію

Gory Sontse-5698

Фундатори проекту будівництва вітрової електростанції на Закарпатській Полонині Боржава – ТОВ «Атлас Воловець Енерджі», вони вважають, що розташування на ній вітряків сприятиме розвитку туристичної галузі у регіоні.

Боржава – найдовша високогірна полонина в українській частині Карпат. Це – один з найбільш мальовничих куточків Українських гір і водночас – один з найлегших туристичних маршрутів, що привертає сотні тисяч відвідувачів щороку, пишуть Версії з посиланням на МІСТО.

Інвестори хочуть розмістити на гребені Боржавського хребта 34 вітряки висотою до 180 метрів, а також трансформаторної підстанції, розподільчих пунктів, складів та інших об’єктів. Схили та вершини будуть зруйновані земляними роботами з вирівнювання будівельних майданчиків, прокладання доріг і траншей для кабелів.

Побудова вітрової електростанції на Полонині Боржава поставить хрест на туристичному розвитку прилеглих районів, адже туристи навряд чи будуть приїжджати, щоб дивитись на промисловий об’єкт замість первозданної природи.

Ми вважаємо, що для зведення цієї вітроелектростанції має бути знайдена альтернативна територія – така, що вже зазнала антропогенного впливу, і будівництво ВЕС не призведе до її суттєвого пошкодження. Зокрема, це можуть бути деградовані сільськогосподарські угіддя або землі запасу. На полонині Боржава ВЕС не має бути! Це природоохоронна територія, вона має забезпечувати збереження цінних природних комплексів, – йдеться у повідомлені від активістів.

На картинці представлена лише частина проекту. План представляє собою лінію вітрогенераторів, які будуть простягатись на 30 км і охоплювати практично всю полонину.
Вітряки мають висоту, як три 16-поверхівки.

Їх буде видно з цілого ряду популярних туристичних маршрутів не лише української частини Карпат, але і з сусідніх країн.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика