Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

До уваги прикарпатців: вступили в дію нові правила паркування автомобілів

Parkovka 874593

Закон покликаний ліквідувати стихійну парковку. Серед нововведень фотофіксація порушень та безконтактні штрафи.

В Україні в четвер, 27 вересня, набувають чинності нові правила паркування автомобілів.

Відповідний закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів» опубліковано на сайті Верховної ради України.

Закон покликаний ліквідувати стихійну парковку. Серед нововведень фотофіксація порушень та безконтактні штрафи, пишуть Версії з посиланням на Слово і Діло.

Зокрема, закон передбачає запровадження фото-, відеофіксації правопорушень – порушень правил зупинки, стоянки та паркування транспорту, зокрема, несплату вартості послуг з паркування або паркування на місцях для інвалідів особами, що не мають такого права. Обов’язковою є наявність не менше двох зображень транспортного засобу, отриманих з різних або протилежних ракурсів.

Крім того, тепер інформацію про евакуацію автівки будуть надсилати на абонентський номер мобільного зв’язку та на адресу електронної пошти, зазначені користувачами або особами, за якими зареєстровані транспортні засоби,

Після затримання транспортного засобу інспектор повинен повідомити про це в Нацполіцію, із зазначенням часу і місця, куди був евакуйований автомобіль.

Змінилися і правила щодо штрафів.

Постанова про накладення адміністративного стягнення за правопорушення, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), може виноситися без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Таким чином правоохоронці не будуть чекати водія, як зараз.

Повернення транспортного засобу здійснюють невідкладно за зверненням особи після сплати штрафу та оплати вартості послуг із транспортування та/або зберігання транспортного засобу.

Сплатити штраф інспектору тепер не можна. Автори закону сподіваються, що безготівковий розрахунок виключає людський фактор, що мінімізує можливість корупції.

Зміни торкнуться і авто на «єврономерах». Якщо транспортний засіб зареєстровано за межами території України і він відповідно до законодавства не підлягає державній реєстрації в Україні, до адміністративної відповідальності за правопорушення притягається особа, яка ввезла такий транспортний засіб на територію України.

Нагадаємо, 28 березня президент України Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів».


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика