Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

На горі Піп Іван відкриють екологічний центр

Pip Ivan 49856

22 вересня на горі Піп Іван за участі заступника Міністра освіти та науки України Максима Стріхи, заступника Міністра екології та природних ресурсів України Василя Полуйка, ректора Прикарпатського університету Ігоря Цепенди та директора Карпатського національного природного парку Володимира Слободяна було підписано чотиристоронній Меморандум про створення на базі Міжнародного наукового центру «Обсерваторія» Карпатського екологічного центру.

Головним завданням екологічного центру стане збереження та стале використання біологічного і ландшафтного різноманіття, природної та культурної спадщини Чорногірського масиву. Загальна екологічна безпека Карпатського регіону підтримуватиметься відповідно до норм національного і міжнародного законодавства.
Нагадаємо декілька основних екологічних проблем Карпатського регіону.

Це насамперед порушення екологічної рівноваги внаслідок впливу на екосистему шкідливих підприємств. Крім того, викликає занепокоєння хімічне та біологічне забруднення поверхневих водойм басейнів великих водних артерій. Ще одна проблема -забруднення довкілля промисловими та побутовими відходами, а також недостатньо застосовані зусилля щодо їх переробки та утилізації.

Хвилює екологів й розвиток небезпечних процесів внаслідок шкідливої дії повеней, паводків, селів, зсувів. Серед проблем, що потребують вирішення також деградація унікальних природних екосистем, втрата біологічного різноманіття, пишуть Версії з посиланням на Прикарпатський Національний Університет Ім.В.Стефаника.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика