Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

Поради аматорам: прикарпатець розповів, як збирати гриби у Карпатах (відео)

Gryby

Найвідоміший грибник України Юрій Соломченко поділився з колегами-любителями, як і де шукати гриби в Карпатах так, щоби знайти.

Косівський підприємець і знаний на всю Україну грибник Юрій Соломченко розповів, що найпізніший білий знаходив у Карпатах в січні – кілька днів по Різдву. Для нього не рекорд зібрати за сезон 2 тонни білих грибів. З них, додає він, виходить в середньому 180-200 кг сушених, пишуть Версії з посиланням на КУРС.

Сам грибник ходить відомими йому місцями – грибовиськами, де постійно ростуть білі.

За роки взаємодії з грибами і грибницею Юрій Соломченко вивчив, що треба враховувати і на що саме слід звертати увагу тоді, коли вперше заходиш у ліс на схилі гори.

У розмові відомий грибник дав підказки грибникам-аматорам, де і як збирати гриби в Карпатах.

“Якщо червень місяць і ви вийшли по гриби, й перед вами пагорб, то знайте, що треба йти до сонця, – пояснює Юрій Соломченко. – Де немає прямого сонячного проміння йти не варто, бо все тільки “розкочегарюється”.

Треба думати, як грибниця, – де їй на горбі комфортно, там вона кидає гриби, зазначає Соломченко. За його словами, спочатку треба обійти гору повністю, подивитися, де гриби трапляютиься. Ці місця слід запамятати – це межі грибниці, і потім ретельно обійти всі.

“Шукаєш, де гриб родить. Потім укладаєш собі умовну границю грибниці – дивишся, може який гриб за смереку скочив. Якщо літо і дуже спекотно, то гриби будуть в тіньку ховатися”, – розказує косівчанин.

Серед порад і така, щоб орієнтуватися на машини інших грибників – і далеко від них не відходити.

“Йдеш, дивишся – стоїть 5 машин. Якщо це 6 година ранку, ага, значить вони вже всі ще затемно погнали вперед і вверх на горб. Значить ти лишаєшся тут, внизу, і все прочісуєш”, – нагадує ази Соломченко.

В будь-якому разі, каже він, коли збираєш гриби – не ходиш просто так, а думаєш.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика