Останні події:
У Франківську відзнаками президента України нагородили учасників бойових дій (ФОТО)... | Доведені до відчаю батьки дітей з Долинського дитячого будинку прийшли до обласних чиновників з проханням не закривати заклад (фото+відео)... | У Франківську одну з вулиць назвали на честь американського сенатора Джона Маккейна... | Курйоз: у франківських маршрутках пасажирам на голови падає сніг (фото)... | Нові правила розмитнення “євроблях”: франківські митники пояснили, як це зробити (фото)... | На Прикарпатті Держпродспоживслужба вилучила з їдалень шкіл і садків 570 кг неякісних продуктів... | Франківцям на замітку: з 1 січня подорожчає тепло від ТКЕ (ВІДЕО)... | Терміново! Прикарпатці благають врятувати життя їхнього маленького сина (фото+документи)... | Нікому не потрібні! В Долині закривають унікальний дитячий заклад для дітей з інвалідністю (фото)... | Ажіотаж навколо “Baby-box”: Прикарпаття до кінця тижня обіцяють повністю забезпечити пакунками малюка (фото)... |

Страйк в Івано-Франківську: студенти музучилища звинувачують директора у шантажі і хамстві (фото)

piket-459687

Студенти та викладачі вимагають звільнення Петра Гундера з посади директора Івано-Франківського музичного училища імені Дениса Січинського.

12 квітня кількадесят студентів та випускників музучилища вийшли на акцію протесту. Їх підтримали і деякі викладачі. За словами страйкарів, їх мало буди набагато більше, але через погрози з боку адміністрації закладу деякі «передумали», хоча під заявою про оголошення страйку таки підписалися, пишуть Версії.

«Студенти бідні залякані, тому що сьогодні цілий ранок нашою адміністрацією на них вчиняється тиск. Їх викликають по одному і починають їм погрожувати, телефонують до їх викладачів за фахом, а ті в свою чергу – до батьків, – розповідає викладач музичного училища імені Січинського Мар’ян Припхан. – Але студенти чітко сказали батькам, що це є їхня позиція і вони не хочуть більше терпіти зневаги, свавілля, шантажу та хамського поводження директора».

Молодий викладач розповідає, що не лише студенти «страждають» від керівника училища.

«Я працюю другий рік викладачем, і директор Гундар Петро Михайлович змушує мене і багатьох інших молодих і старших викладачів писати заяву на роботу згідно строкового трудового договору – з 1 вересня по 30 червня. За таким наказом виходить, що після 30 червня ми звільнені і ми не отримуємо ні відпустку, ні жодних нарахувань. А далі з першого вересня ці всі викладачі змушені приходити до директора на поклін, щоб знову працювати в училищі».

Минулого року під час проходження державної акредитації з кожного викладача збирали по 300 гривень. В свої письмовій скарзі студенти просять вжити заходів щодо неправомірних дій директора.

«Гундер П.М. змушує нас понаднормово, в супереч навчальному плану та розкладу занять, відвідувати репетиції духового оркестру, художнім керівником якого він є, цим самим морально та фізично знесилюючи учасників даного колективу, забираючи їх вільний час, а також перешкоджаючи відвідуванню студентами дисциплін, які накладаються на той час, – йдеться у скарзі студентів. – Застосовуючи до нас моральний тиск, шантаж, погрози про те, що він нам не видасть диплом, відрахує з навчального закладу, всіляко проявляючи до нас свої владні повноваження, принижує гідність студентів, застосовує ненормативну лексику, кричить, обзиває дибілами, йолопами, каліками, примушує грати за несприятливих умов – дощу, морозу, спеки, чим наносить шкоду нашому моральному та фізичному стану та нашим музичним інструментам».

Також студенти скаржаться, що їх змушуть практичного кожного тижня грати на концертах по різних містах та селах області.

«Директор за це отримує плату, а студентів навіть не забезпечують харчуванням на таких заходах», – зауважують страйкарі.

За словами студентів, щороку першокурсників змушують здавати так звані благодійні внески в розмірі 500 гривень.

«При поступленні змушує студентів переводитись на інші інструменти, чим відбиває у них бажання грати, та за окрему плату пропонує їм можливість продовжити навчання на своєму інструменті», – додають обурені учасники акції протесту.

Зауважимо, що скаргу підписали більше половини учасників духового оркестру – 30 з 54. Вони обіцяють страйкувати, «поки їх не почують». Сам директор виступає проти того, «щоб неповнолітніх дітей втягувати в непотрібні речі» та відкидає усі звинувачення.

«Я з ними займаюся в неробочий час, – коментує Петро Гундар. – З деякими студентами треба проводити додаткові репетиції, бо інакше вони навіть не зможуть виконати гімн. Вони не займаються самопідготовкою. А щодо концертів, то є розпорядок управління культури і ми виконуємо профорієнтаційну роботу».


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика