Старі матраци і брудна білизна: на Прикарпатті пацієнтів психлікарні утримують в антисанітарних умовах (відео)

MED-reform-398567305

Крихітні палати, старі матраци, і брудна білизна. В таких умовах змушені лікуватися пацієнти однієї з психіатричних лікарень на Прикарпатті.

Про життя, яке може звести з розуму навіть здорову людину - далі в матеріалі, - пише Зміст з посиланням на Подробиці

Івано-Франківська обласна психлікарня в селі Підмихайлівці: сім лікувальних корпусів і майже двісті пацієнтів. У двоповерховому будинку розташовано жіноче відділення.

"- Часто ви ці матраси провітрюєте? - Деколи провітрюємо, носимо ці матраси".

Зношені і рвані матраци, брудна постільна білизна. І так у всіх палатах. Не в кращому стані і ліжка, на яких сплять пацієнти.

"Я не пригадую коли ці ліжка давні - Ви бачили, що з матрасів клапті стирчать? Ну, такі матраси. Нам не дають інакших", - пояснює Мирослава Лесів, завідувач відділенням Івано-Франківської обласної психлікарні №2.

Лікарі виправдовуються - врятувати ситуацію могли б підгузники, але грошей на це у лікарні немає. Бракує коштів і на нову білизну. Останній раз її закуповували три роки тому. А ось так виглядає кімната "зручностей". На тридцять п'ять хворих - один душ.

"Ми виходимо з того, що ми маємо, і стараємось зробити все так, щоб було добре з тих умов і що ми тут маємо", - розповідає Галина Фіголь, сестра-господиня жіночого відділення Івано-Франківської обласної психлікарні №2..

У лікарні чотириразове харчування. На одну людину в день передбачено п'ятнадцять гривень. Сніданок - сто п'ятдесят грамів каші, шматочок хліба і чай.

"Так як ми мусимо якось виходити з того, бо якщо ми в один день дамо їм на дві тисячі калорій наповнимо, то на другий день хворий буде голодний", - говорить Галина Янкевич, медсестра з дієтичного харчування Івано-Франківської обласної психлікарні №2.

Лікувати хворих теж нічим. З медикаментів - тільки найнеобхідніше. Обладнання застаріле. Рентгенапарату вже майже півстоліття, хоча за нормами - експлуатувати його можна не більше десяти років.

"В області ще є таких три, то в нас певно четвертий, його можливо зремонтувати в наших умовах з тими коштами туго".

З обласного бюджету на лікарню виділили трохи більше 20 мільйонів гривень. Третина - це зарплата працівників. На харчування пацієнтів - всього 900 тисяч, не вистачає ще мільйони. Керівництво клініки запевняє - викручуються за рахунок підсобного господарства.

"Наразі до 15 гектарів землі. Ми засаджуємо власними силами працівників, овочі", - розповідає Світлана Возняк, головний бухгалтер Івано-Франківської обласної психлікарні №2.

Все, чого вдалося домогтися - це збільшення фінансування з обласного бюджету на десять відсотків. Лікарям залишається сподіватися тільки на допомогу благодійників.

На відео з 20:40 хв.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика