Останні події:
Мішок сушеної коноплі виявили франківські патрульні під час сімейної сварки (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську МІУК пише жителям смс з проханням відремонтувати балкони... | Краса нічного міста: як виглядає Коломия у світлі ліхтарів (фото)... | 12 тисяч франківців працюють у «тіні» або за тимчасовими трудовими угодами (відео)... | Франківське комунальне підприємство “МІУК” планує придбати за 1 млн грн два автомобілі... | В посольствах Польщі українців “мучать” дивними питаннями про видатного прикарпатця Степана Бандеру... | У Франківську розширять коло пасажирів, які будуть безоплатно їздити у міському транспорті... | В Рогатинському районі від пацієнтів психлікарні ховали новий одяг і білизну: люди ходили і спали в лахмітті (ФОТО)... | Подробиці резонансної події: у Франківську під час пожежі дівчина зістрибнула з балкону, а п’яний чоловік вистрілив в пожежника (відео)... | На Косівщині покарають батьків, які через пиятику не дбають про малолітніх дітей (фото)... |

Франківська викладачка подає до суду через звільнення з училища

sud.jpg-569874

Франківка оскаржує у суді звільнення з місцевого училища.

До журналістів звернулася уже колишня викладачка Вищого художнього професійного училища №3 Лілія Калина.

Жінка стверджує, що директорка закладу Наталія Коростіль застосовує щодо викладачів і учнів жорстку політику. Через виявлення невдоволення діями керівниці училища 17 січня Калину й звільнили з роботи, вважає жінка, пише Зміст з посиланням на Галку.

Впродовж декількох років Лілія Калина – вчителька вищої категорії, виклалачка-методистка була заступницею Коростіль із навчальної частини.

Конфлікт між жінками, за словами викладачки, розпочався через відпустку 2016 року. Згідно з законодавством, Калина мала 56 днів відпочинку. Однак Коростіль попросила вийти на роботу на 2 тижні швидше – щоб не лишати училище без керівництва. Пізніше Калина просила компенсацію, але коштів не отримала. 2017 року директорка знову просила вийти на 2 тижні швидше. Лілія Калина категорично відмовилася.

“Після того вона мене усіляко ущемити намагалася”, – сказала Калина.

У вересні 2017 року директорка училища виявила невідповідності у тарифікації навчальних годин відносно деяких вчителів. Цим питанням опікувалася завучка. У ВХПУ провели зовнішній аудит і зафіксували помилку Лілії Калини. Жінці дали догану за одноразове грубе порушення трудової дисципліни.

На основі цього Лілію Калину 17 січня звільнили з посади заступниці директорки. Окрім цього, жінка позбулася роботи викладачки.

Лілія Калина подала позов у суд для поновлення на роботі.

“За одноразове порушення або дають догану, або звільняють. У мене ж і те, і те. До того ж, звільнення з обох посад”, – зазначила пані Лілія, наголосивши, що це було незаконно.

У Вищому професійному художньому училищі не були багатослівними. Телефоном не спілкувалися, а на інформаційний запит журналістів директорка Наталія Коростіль зазначила, що жінка звільнена з роботи згідно з наказом від 17 січня 2018 року. Лілії Калині запропонували перейти на посаду викладача. Від цієї пропозиції жінка відмовилася, про що складений відповідний акт. Однак цей акт у навчальному закладі редакції не показали.

Викладачка заперечила, що відмовилася від посади і заперечила існування відповідного акту.

Директор департаменту освіти і науки Івано-Франківської міської ради Ігор Смаль у коментарі журналістам розповів, що звільнення Лілії Калини пов’язане з проведеним аудитом.

“Наскільки мені відомо, аудит виявив певні порушення фінансового характеру. Пані Лілії пропонували роботу викладача, але вона відмовилася”, – сказав Смаль.

У департаменті паперів, які б це підтвердили, також нема.

Тож тепер сторони з’ясують стосунки у суді.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика