Останні події:
У школах Франківська оголошено карантин до 26 лютого... | Почесні громадяни Івано-Франківська отримуватимуть щомісячну доплату (відео)... | Держпродспоживслужба без попередження перевірятиме, як харчуються франківські школярі (відео)... | Які чергові нововведення щодо надання субсидій приготувала прикарпатцям держава?... | Франківські волонтери шукають господарів для врятованої на Буковелі собаки (фото)... | Франківець просить владу заборонити в’їзд у місто дизельних поїздів... | Приклад для інших: франківські студенти вакцинувалися від дифтерії та правцю (ФОТО)... | Прикарпатський священик просить небайдужих допомогти вилікувати його сина... | У Старому Угриневі невідоми кинули “коктейль Молотова” до обійстя Бандери... | Ми хотіли висловити протест проти пропаганди ідеології ЛГБТ, – стало відомо, хто підпалив фасад франківського ресторану... |

Франківський професор вперше в західній Україні провів дві унікальні операції на підшлунковій залозі

MED-reform-398567305

Днями в Івано-Франківську бригада хірургів під керівництвом професора кафедри хірургії№2 та кардіохірургії Івано-Франківського національного медичного університету Володимира Пилипчука провела дві унікальні операції — лапароскопічні цистоентеростомії.

Операції відбувалися з приводу кісти підшлункової залози. До складу операційної бригади також входили доцент кафедри Володимир Галюк, завідувач хірургічного відділення обласної клінічної лікарні Ігор Галіпчак, лікар-хірург Оксана Дирів, лікар-анестезіолог Володимир Протас, пишуть Версії з посиланням на сайт медуніверситету.

“Такі операції на базі нашого панкреатологічного центру в обласній клінічній лікарні ми проводимо вже понад 10 років, але досі вони відбувалися тільки відкритим способом, тобто це був розріз, лапаротомія. Цей метод є більш травматичний, призводить до більшої крововтрати, може давати ускладнення, а відтак хворі довше знаходяться на лікуванні в лікарні, — розповідає професор Володимир Пилипчук. — А лапароскопічний метод є малоінвазивний. Така операція не займає більше часу, ніж відкрита, але вона є менш травматичною, і завдяки цьому реабілітація хворих відбувається значно швидше. Так, два хворих, про яких йде мова, на п’яту і шосту добу без ускладнень були виписані додому”.

20180213pylypchuk

Кафедра хірургії№2 та кардіохірургії активно впроваджує лапароскопічний метод у хірургічну практику. Так, в листопаді минулого року бригада хірургів під керівництвом професора Володимира Пилипчука вперше в західному регіоні виконали лапароскопічну резекцію підшлункової залози по причині пухлини тіла підшлункової залози. Пацієнта тоді виписали вже на сьомий день.




Погода
Погода в Івано-Франківську

вологість:

тиск:

вітер:

Курси валют

Курси долара, євро і рубля по банках