Останні події:
Івано-Франківський міський суд визначив міру запобіжного заходу трьом правоохоронцям-хабарникам... | У Франківську директорів навчальних закладів призначатимуть за контрактом... | Один з найбільших джекпотів лотереї “Спортпрогноз” зірвали в Івано-Франківську... | Депутатський запит Мстислава Тараса щодо перевиконання міського бюджету на 230 млн гривень вивів з рівноваги мера Івано-Франківська Руслана Марцінківа ... | Усі чотири затримані в Івано-Франківську поліцейські-хабарники пройшли переатестацію - М.Кукуряк... | Розгляд апеляції франківського "стоматолога-різника" знову перенесли... | Прикарпатському підлітку, який травмував ножем вчительку, обрали домашній арешт... | Фракція УКРОПУ в Івано-Франківській міськраді вимагає припинити незаконні втручання та перетворення ТРК "Вежа" в монопольний піар-рупор мера і ВО "Свобода"... | На Калущині громада відмовилась обєднюватись в ОТГ. ВІДЕО... | "Чорні" лісоруби Прикарпаття завдали збитків державі на майже 14 млн. грн.... |

Депутати Самопомочі не підтримали законопроект в інтересах Західної України

DSC0166 1-320x180

Сьогодні під час засідання Комітету з питань податкової та митної політики депутати Верховної ради України зірвали прийняття рішення щодо законопроекту №1393 Про збільшення строків транзитних перевезень для автомобільного транспорту.

Членам Комітету не вистачило кількох голосів для прийняття позитивного рішення по ЗУ, який торкається інтересів автомобілістів Західної України, і не тільки їх.

Не підтримали рішення представники партії “Самопоміч”. Зокрема це депутати-члени фракції “Об’єднання «Самопоміч” Андрій Журжій та Тетяна Острікова (“За” проголосували депутати Антонищак, Горват, Вознюк, Головко, Герега, Кришин, Сидорчук, Юрик та Продан).

Законопроект №1393 від 11.12.2014 “Про внесення змін до Митного кодексу України щодо встановлення строків транзитних перевезень для автомобільного транспорту” внесений за ініціативи народного депутата Ярослава Дубневича пропонує внести зміни до статті 95 Митного кодексу України щодо встановлення строків транзитних перевезень, який для автомобільного транспорту становитиме 30 діб незалежно від переміщення в зоні діяльності конкретної митниці.

Натомість, на даний момент, відповідно до статті 95 п. 1 Митного Кодексу України строки транзитних перевезень становлять для автомобільного транспорту – 10 дiб (у разi перемiщення в зонi дiяльностi одного митного органу – 5 дiб);

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться про те, що внаслідок дії цієї норми Митного кодексу сотні тисяч українців змушені кожних п’ять (десять) днів перетинати державний кордон України, що в свою чергу породжує навантаження митних постів та черги на митних пунктах пропуску, сприяє хабарництву та корупції у митних органах, підрозділах ДАЇ та інших підрозділів МВС та створює суттєві перешкоди для розвитку бізнесу в Україні, оскільки громадяни України, котрі працюють на іноземні компанії чи займаються підприємницькою діяльністю змушені раз на 5 днів перетинати державний кордон.

Як відомо, прийняття саме цього рішення західноукраїнські водії вимагають уже не один рік. Аргументують це тим, що існуюча система розмитнення автівок створює умови для хабарництва на митниці, коли за продовження строку транзитного перебування митники вимагають хабарі.

Можливо якби проект Закону пройшов Комітет, українці як мінімум могли позбутися черг на кордоні, зменшити рівень корумпованості, та, головне – для мешканців Єврокарпатського регіону була б можливість закупівлі відносно дешевих автомобілів.

Джерело: Версії

zmist if 265x340


facebookvktwitterrss

Новини партнерів

Loading...
Яндекс.Метрика