6 дивовижних спецефектів, які створила природа

5 navodnrZdBvemFMn0

Наш світ сповнений приголомшливими і незвичайними явищами, таких як веселка або захід сонця. Проте їх веселку можна побачити доволі часто. Однак природа все ж здатна здивувати навіть найвибагливіших глядачів, звичайно якщо вони перебуватимуть в конкретному місці і у вдалий час.

1.Вогняний водоспад (Національний парк Йосеміті, США)

1 ogn vod qoQ yVTJITQ

Ні, це не лава - так було б занадто просто. Водоспад Кінський Хвіст (Horsetail Fall) починає світитися кожного лютого: протягом двох тижнів сонячні промені падають на нього під таким кутом, що водоспад виглядає так, ніби складається з полум'я - це явище часто називають вогнепад. Зазвичай вогнепад можна спостерігати всього хвилин десять на заході в разі, якщо хмари не закривають небо. Сфотографувати його важко, але, тим не менш, було зроблено безліч фотографій, в числі яких є і підробки: так, в Йосеміті протягом майже століття, з 1872-го по 1968-й рік, збиралися групи людей, що розпалюють гігантський багаття і потім скидають палаючі вугілля з кручі Glacier Point. Доглядачі національного парку в підсумку попросили людей припинити це заняття з якоїсь загадкової причини - справді, чому це людина не може кидати палаючі вугілля зі скелі? Так що тепер доводиться задовольнятися справжнім вогнепадом в ту казкову мить, коли сонячні промені танцюють на воді.

2. Чудо Мойсея (Південна Корея)

2 4ydo mois lzhRt34Jdxk

Під «дивом Мойсея» мається на увазі те, що протягом дуже короткого періоду навесні можна ходити по прибережних водах навколо невеликого південнокорейського острова - вчитайтеся: тут можна ходити по воді. Приблизно два рази на рік в період з березня по червень прибережна лінія Жовтого моря оголюється через дії приливних сил, в результаті чого на місці, де нещодавно панувало море, виникає смуга суші довжиною близько трьох км, що з'єднує два острови - Джинді і Модо. Прохід шириною 40 м залишається відкритим всього на одну годину, і в цей час тисячі туристів користуються рідкісної можливістю пройти через море. На острові Джинді щороку влаштовується чотириденний фестиваль, присвячений цій події. «Чудом Мойсея» явище названо на честь аналогічної події, описаної в Біблії, - Мойсей змусив води Червоного моря розійтися: можна сказати, що Біблія побічно посприяла розвитку місцевого туристичного бізнесу. У корейців є своя власна історія про походження феномена Жовтого моря: вона свідчить, що колись на острові Джинді розплодилося безліч кровожерливих тигрів, тоді всі жителі острова бігли на Модо, вважаючи, що там тигрів немає - всі, за винятком однієї старої жінки, яку забули взяти з собою. Вона молилася Богу Морів, щоб той створив шлях, і вона теж могла б піти на Модо - Бог Морів почув її прохання, і жінка врятувалася. Правда, можна припустити, що Бог Морів володів специфічним почуттям гумору або недостатніми знаннями про місцеву фауну - тигри анітрохи не бояться води.

3.Кольорова ріка (Колумбія)

3 cvetn rekaCCdomp2anVM

Більшу частину року ріка Каньо-Крісталіс в Колумбії є звичайною рікою: вода в ній чиста і прозора, а дно поросло зеленим мохом - красиво, звичайно, але нічого особливого. Однак протягом короткого періоду з вересня по листопад річка починає виглядати трохи інакше. Восени, завдяки теплу і сонцю, нудний зелений мох розквітає всіма мислимими відтінками, ніби химерний килим, - Каньо-Крісталіс знаходить настільки божевільні фарби, що в народі їй дано прізвисько «ріка, яка тече з Раю». Правда, щоб побачити цю пишність, доведеться пройти довгий шлях: прилетіти в невелике колумбійський містечко Ла-Макарена, потім зробити невелику подорож на човні, а потім дійти до берега річки пішки по диким стежкам.

4. Лілові гірські хребти (Італія)

4 gory9UGHgK6l77w

Доломітові Альпи на північному сході Італії мають унікальну властивість ставати рожевими під променями західного сонця - це явище місцеві жителі називають Енросадіра (Enrosadira), що в буквальному перекладі означає «стати рожевим». Щовечора західні схили гір забарвлюються в різні теплі тони - від яскраво-жовтого до темно-червоного або фіолетового. Такий ефект можливий завдяки незвичайному складу гір: доломітові Альпи складаються з останків древніх морських тварин і магми від вулканічних вивержень. Найбільш вражаюче феномен виглядає влітку, так що якщо ви коли-небудь задавалися питанням, чи може Бог розфарбовувати світ на свій розсуд, додайте літню подорож до Італії в свій список.

5.Кришталево-чиста повінь (Австрія)

5 navodnrZdBvemFMn0

Зелене озеро в Австрії являє собою щось більше, ніж просто водойму, загублену десь в середині гірського масиву Хохшваб, хоча більшу частину року глибина озера не перевищує двох метрів, і навколо нього росте багато зелені, а також є пішохідні стежки, що роблять це містечко ідеальним для пішого туризму. Але таким воно залишається тільки взимку, поки сніг лежить на схилах гір: влітку сніг тане, і величезна кількість води каскадами спрямовується в озерну долину, створюючи дивовижний Водний світ. Тепер глибина оновленого Зеленого озера сягає близько 12-ти м - вода в ньому настільки чиста, що якщо ви не помітите брижі, то спочатку навіть не зрозумієте, що всі стежки і зелень знаходяться під водою, а лавки і мости виглядають як іграшки в акваріумі. Так що повінь, яка в більшості місць на планеті стає для людей катастрофою, для Австрії швидше благо - влітку сюди приїжджають сотні туристів, в основному дайверів. І дійсно - побачити під водою пейзажі, що здаються на землі цілком буденними, надзвичайно цікаво. Максимальної позначки глибина озера сягає в середині літа, так що коли наступного разу станете планувати свою відпустку, майте це на увазі.

6. Ранкова глорія (Австралія)

6 gloriaDjgMSBjUSxw

Хмари в звичному розумінні досить нудні - просто-напросто скупчення конденсату, весь день подорожують по небу. Але от у небі над Австралією все інакше: там часто можна побачити по-справжньому незвичайні хмари - ранкову Глорію. Ці хмари складаються з довгих трубчастих скупчень водяної пари і досягають деколи 1000 км (ні, це не помилка) в довжину і 300 м у висоту. У більшості куточків нашого світу вони зустрічаються надзвичайно рідко, але в затоці Карпентарія в сухий сезон з серпня по листопад такі хмари - часті гості. Протягом зазначеного періоду ранкова глорія з'являється там раз на кілька днів, і весь сезон недалеко від затоки чергують пілоти, за невелику плату готові взяти туристів на борт, щоб ті подивилися на глорію з висоти. Видовище варте того, щоб піднятися в небо - повітря з нижньої частини хмари піднімається вгору на величезній швидкості, і в результаті виникають божевільної краси турбулентні завихрення.